Незаконно штрафував людей. На Кіровоградщині поліцейського судили за підроблення документів

Незаконно штрафував людей. На Кіровоградщині поліцейського судили за підроблення документів

У Кіровоградській області винесли вирок у справі поліцейського, який підробляв документи, щоб незаконно оштрафувати людей й підвищити показники своєї роботи. Засідання відбулося 12 серпня 2024 року в Кіровському районному суді міста Кропивницький. Вирок оприлюднили 13 серпня.

Про це йдеться в Державному реєстрі судових рішень.

Поліцейський — кропивничанин. Він склав присягу на вірність українському народові 11 жовтня 2019 року. У 2021 році розпочав роботу в патрульній поліції у Кропивницькому, а на початку 2022 року став дільничним офіцером поліції в Кропивницькому районному управлінні поліції.

"Лейтенант поліції вирішив покращити результати своєї службової діяльності через штучне нарощування відповідних показників шляхом складання свідомо неправдивих постанов у справах про адміністративні правопорушення", — йдеться в судовому рішенні.

Від жовтня 2022 року до січня 2023 року дільничний завів низку проваджень щодо кропивничан, стверджуючи, що вони переходять залізничну колію у невстановленому місці й при цьому палять цигарку.

Він штрафував людей за частиною 2 статті 175-1 ("Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях") й частиною 3 статті 109 ("Порушення правил з охорони порядку й безпеки руху на залізничному транспорті") Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Сума штрафу в усіх випадках склала 170 гривень, тоді як суд встановив, що оштрафованих людей не було в тій ситуації й на тому місці. Таких підроблених справ було 11.

Поліцейського обвинуватили за частиною 1 статті 366 Кримінального кодексу України "Складання службовою особою свідомо неправдивих офіційних документів".

Він свою вину визнав повністю, розкаювався та просив суворо не карати. Обтяжливих обставин суд не встановив.

Чоловікові призначили 34 тисячі гривень штрафу з позбавленням права обіймати посади у правоохоронних органах строком на один рік. Також він має сплатити 75 728 гривень, які держава витратила на залучення експертів.

Вирок можна оскаржити упродовж 30 днів.

На початок