Працевлаштування людей з інвалідністю: на Кіровоградщині цьогоріч створили 16 робочих місць

Працевлаштування людей з інвалідністю: на Кіровоградщині цьогоріч створили 16 робочих місць

З початку року 15 працедавців Кіровоградської області скористалися програмою компенсації за облаштування робочого місця для людей з інвалідністю. Вони створили 16 робочих місць і отримали понад 800 тисяч гривень.

Про це Суспільному розповіла заступниця директора обласного центру зайнятості Наталія Невідома.

За її інформацією, програма діє в Україні з вересня 2023 року. Торік на Кіровоградщині нею скористалась одна людина.

Перелік для облаштування робочих місць людей з інвалідністю І та II груп затвердив уряд. Серед них – наявність підіймачів, приладу для посилення слуху, засобів для захисту тіла, ортопедичні пристрої, збільшувальне скло, лінзи, відеосистеми, що збільшують зображення, та гучномовці.

"Умови праці мені комфортні"

Богдан Крижанівський – учасник бойових дій. Чоловік втратив ногу на війні під час виконання бойового завдання в Донецькій області. До того, як піти на фронт, 20 років працював на меблевому виробництві. Демобілізувався через поранення і повернувся на роботу. Для нього тут облаштували робоче місце. Каже, умови йому – комфортні.

"Зараз у мене більше сидяча робота, раніше була стояча. Не можу сказати, що вона дуже змінилась, бо колектив той, що і був".

Богдан Крижанівський працює на фрезерному верстаті з програмним керуванням, розповідає його роботодавець Богдан Лихошерстов. З його слів, робоче місце працівника з інвалідністю забезпечили ортопедичним кріслом, ноутбуком, стелажами для зручності.

"Зараз він більше часу проводить за робочим місцем, але час від часу працює і біля станка. Робота така, що не потребує особливого фізичного навантаження, тому взяли його. У Богдана є робота, додаткові гроші. І в той же час мені його поміч не завадить, бо він гарний спеціаліст".
Працевлаштування людей з інвалідністю: які пільги можуть отримати роботодавці Кіровоградщини
Робоче місце Богдана Крижанівського. Суспільне Кропивницький

Яку компенсацію роботодавцям виплачує держава

Роботодавець витрачає власні гроші, а потім подає документи для отримання такої компенсації впродовж трьох місяців від працевлаштування людини з інвалідністю. Богдан Лихошерстов отримав від держави 69 500 тисяч гривень, говорить Наталія Невідома.

"За працевлаштування працівника з інвалідністю I групи сума компенсації складає 15 мінімальних зарплат – це 106 тисяч 500 гривень. За інвалідність II групи – 10 мінімальних зарплати, тобто 71 тисяча гривень".

Компенсацію роботодавець отримує з грошей фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування.

"Основна ідея програми – це повернення фахівців з інвалідністю на ринок праці і з іншого боку – підтримка роботодавців, які створюють для них робочі місця. Нині в Україні триває повномасштабна війні, через це чисельність людей з з інвалідністю збільшується і нам треба допомогти їм повернутися до праці".

Зі слів Наталії Невідомої, з початку року в області компенсацію на понад 800 тисяч гривень отримали 15 роботодавців. Для людей з інвалідністю вони облаштували 16 робочих місць.

На початок