У Кіровоградській області працюють три Центри життєстійкості, покликані безплатно надавати психосоціальну підтримку жителям регіону, які цього потребують. У Кропивницькому проєкт запрацював з початку серпня. Суспільне дізнавалось, в чому полягає проєкт та яку допомогу й кому надають.
Центр життєстійкості у Кропивницькому
Над відкриттям Центру в Кропивницькому працювала громадська організація "Відчувай". Її очільниця Лілія Місюня розповіла Суспільному, що до проєкту залучили вісьмох людей.
"Такі умови конкурсу — в громаді з населенням у понад 100 тисяч людей має бути, мінімум, троє психологів, четверо соцробітників та соціальний менеджер. Саме стільки й маємо".
У Центр працюють як з дорослими, так і з дітьми, як що є відповідні звернення батьків. Психологи працюють індивідуально так з групами, організовують групи взаємопідтримки, сказала Лілія Місюня.
Активності, тренінги та майстеркласи, передбачені проєктом, анонсуватимуть на Facebook-сторінці Центру.
Центр працює з 10:00 до 19:00 по буднях та з 10:00 до 17:00 у вихідні на вулиці Віктора Френчка, 72. Телефон для звернень та запитів: 050 702 4009.
Про проєкт
Центр життєстійкості — це безбар'єрний простір, де жителі громади незалежно від віку, статусу чи гендеру можуть безплатно отримати соціальні послуги та психологічну допомогу.
Проєкт реалізує Мінсоцполітики в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?". Фінансують його з держбюджету через Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю.
Компоненти проєкту:
- оцінка звернень громадян щодо їхніх потреб з подальшим направленням до необхідних фахівців.
- надання соціальних послуг — групові заняття, тренінги та послуги із психосоціальної підтримки. За потреби, в Центрах можуть, наприклад, надавати первинну юридичну підтримку, консультувати з питань зайнятості;
- координація волонтерських активностей відповідно до потреб громади;
- сімейний простір для підтримки родин.
Будь-яка громада України може подати свою заявку на участь у проєкті. Єдина умова — підготувати та утримувати приміщення Центру життєстійкості.
Заявки на участь у проєкті мають подавати лише організації, які є надавачами соціальних послуг. Критерії їхньої діяльності містить відповідна постанова уряду, а інформація про них має бути у відповідному реєстрі.
Міжнародними партнерами проєкту є фонди ЮНІСЕФ та ВООЗ, які організовують навчання для команд спеціалістів. Діяльність Центрів життєстійкості регулює постанова Кабміну, так само постановою уряду унормована послуга з життєстійкості.
Центри життєстійкості у Кіровоградській області працюють у Кропивницькому, Гайвороні Голованівського району та Новоукраїнці, йдеться на сайті Міністерства соціальної політики України. Готують до відкриття Центр у Смолінській громаді Новоукраїнського району, а у Знам'янській громаді Кропивницького району триває конкурс серед надавачів соцпослуг, передбачений умовами проєкту.