У Кіровоградській області побільшало пожеж. У липні зафіксували їх 426. Тоді, як у червні — 125. У більшості випадків горіли суха трава і сміття.
Про це Суспільному розповів начальник відділу інформації обласного управління служби з надзвичайних ситуацій Віталій Бобіта.
Головна причина займань — це необережне поводження з вогнем й підпали. За минулу добу рятувальники 36 разів виїжджали гасити пожежі сухостою та сміття, сказав Віталій Бобіта.
За даними Віталія Бобіти, з початку року в області сталось 1138 пожеж сухої трави. Оштрафували 38 людей, п'ятьох за порушення правил безпеки у лісах.
Директор обласного департаменту екології В’ячеслав Дубровський розповів, що через спалювання трави в атмосферу потрапляють викиди чадного газу, оксиду азоту та деяких канцерогенних сполук, які можуть призводити до онкозахворювань. Крім того, гинуть тварини, родючість ґрунтів відновлюється протягом п'ять-шість років. Бувають випадки, що й ні.
Штрафи за спалювання сухої трави
І за навмисний, і за ненавмисний підпали є адміністративна й кримінальна відповідальність.
- За самовільне спалювання рослинності або її залишків (стаття 77 з приміткою 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення) — штраф від 3060 до 12 240 гривень. Якщо це посадовець, то сума варіюється від 15 300 до 30 600.
- За знищення й пошкодження вогнем лісу або поля (стаття 245 Кримінального кодексу) — штраф від 91 800 тисяч гривень до 153 тисяч гривень і обмеження та позбавлення волі від двох до п'яти років.
- Якщо ці дії спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки — позбавлення волі від п'яти до десяти років.
- Підпали під час воєнного стану (стаття 113 Кримінального кодексу України) можуть прирівняти до диверсії й позбавити волі на 15 років або ув'язнити довічно з конфіскацією майна.