Умов немає. Двоє кропивничан готуються до Ігор нескорених

Умов немає. Двоє кропивничан готуються до Ігор нескорених

Умов немає. Двоє кропивничан готуються до Ігор нескорених
. Суспільне: Кропивницький

У спортзалі без басейну готується до змагань із плавання на Іграх нескорених ветеран бойових дій на Сході Іван Борщенко з Кропивницького. Разом із ним відбір до змагань серед поранених військовослужбовців пройшов його побратим Анатолій Компанієць. Він готується до змагань з паверліфтингу. Суспільне бачило як відбувається підготовка.

Іван Борщенко

Умов немає. Двоє кропивничан готуються до Ігор нескорених
Суспільне: Кропивницький

Пішов на службу у 18 років. Служив 3 роки. Поранення отримав у Донецькій області. Інвалід війни.

”Міновибухова травма – дві ноги, голова, ”п’ята точка”. Тривожить, але намагаюсь тримати себе у формі і не зважати на це”,– розповів боєць.

В Іграх нескорених братиме участь вперше. До змагань з плавання готується на тренажері тричі на тиждень. Місячний абонемент у басейн коштує 500 гривень: ”Інших умов собі дозволити не можу. Ще братиму участь у змаганнях з бігу на коротку дистанцію – готуюсь на майданчику біля дому”.

Анатолій Компанієць

Умов немає. Двоє кропивничан готуються до Ігор нескорених
Суспільне: Кропивницький

Поранення отримав у 2015 році. З 2017 року – інвалід війни. Після поранення почала розвиватись пухлина мозку.

”Лікарі заборонили займатись спортом. Рекомендували тільки ходити”,– розповів ветеран.

Бере участь у змаганнях, щоб привернути увагу до відсутності умов та спортивних залів для бійців з інвалідністю: ”Потрапити на Ігри нескорених – сенс мого життя, моя мета. Після контузії сильно болить голова. Спорт ”ганяє” кров, стає набагато легше”.

Тренується двічі на тиждень. Під час змагань має лежачи підняти штангу більшої ваги ніж суперники в його ваговій категорії (72 кілограми – ред.). Розповів, що на готовність до змагань вплинуло те, що він перехворів на коронавірус: ”У мене згоріло 30% легень. Починаю все спочатку. До цього брав вагу 127-130 кілограмів. Вийшов на 100, але мені дуже важко – задихаюсь, не вистачає повітря”.

Через карантин, змагання відбудуться онлайн. Свої виступи чоловіки зніматимуть на відео 20 листопада.

Що відомо

  • 31 жовтня в Україні розпочалися онлайн-змагання для поранених військовослужбовців та ветеранів – Ігри нескорених. Формат передбачає, що кожен учасник самостійно обирає місце виступу. Змагання відбуваються у шести видах спорту: легкій атлетиці, пауерліфтингу, стрільбі з лука, плаванні, веслуванні на тренажері та велоспорті. Виступ треба зняти на відео, зафіксувати результат та надіслати до організаційного комітету. 6 грудня оголосять результати переможців у кожній дисципліні.
  • Ігри нескорених – міжнародні спортивні змагання в паралімпійському стилі. В іграх беруть участь поранені військовослужбовці та ветерани. Перші Ігри нескорених відбулися 2014 року. Україна вперше отримала право взяти участь в Іграх нескорених 2017 року в Торонто як союзник НАТО в миротворчих операціях по всьому світу, а також через АТО на сході України.
  • Паверліфтинг – силовий вид спорту, у якому спортсмен долає вагу. Паверліфтинг, також називають силовим триборством. Пов'язано це з тим, що як змагальні дисципліни в нього входять три вправи: присідання зі штангою на плечах, жим штанги лежачи на горизонтальній лаві, і тяга штанги – які в сумі і визначають кваліфікацію спортсмена.
На початок