У Кропивницькому судили жінку, яка забирала пластмасові букети з місцевих цвинтарів. Крадіжки відбувалися на Рівнянському й Далекосхідному кладовищах у 2019 році. Загалом жінка обікрала майже три десятки могил.
Про це йдеться в Державному реєстрі судових рішень. Справу розглядав Ленінський районний суд Кропивницького.
Кримінальне провадження внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10 січня 2020 року. Вирок винесли 1 липня 2024 року. Запобіжний захід на весь цей час не обирали.
Жінка народилася в Кропивницькому, українка, раніше не судима, на обліку в психоневрологічному й наркологічному диспансерах не перебуває. Вона офіційно без місця роботи, але фактично працює реалізатором на ринку. Сусіди про неї відгукуються позитивно.
У судовому рішенні не вказали, чи жінка коїла крадіжки за один день чи за більший період часу. Йдеться про середину червня.
Спочатку жінка відвідала територію Рівнянського кладовища. Там обікрала одну могилу й далі діяла на Далекосхідному кладовищі. Там забрала пластмасові букети з 21 могили.
Потім обвинувачувана повернулася на Рівнянський цвинтар, де взяла квіти з трьох могил, і знову поїхала на Далекосхідне кладовище. Там обікрала ще дві могили.
На суді кропивничанка визнала свою провину й сказала, що їй були потрібні гроші.
"Я викрала штучні квіти з могил на Рівнянському та Далекосхідному кладовищах, щоб в подальшому їх продати. У скоєному щиро розкаююся. Мені дуже соромно за вчинені мною діяння, пробачте за скоєне, обіцяю у майбутньому правопорушень не вчиняти, прошу строго мене не карати", — сказала жінка.
Її судили за частиною 3 статті 297 Кримінального кодексу України. Це наруга над могилою, а також незаконне заволодіння предметами, що знаходяться на могилі, вчинене повторно з корисливих мотивів. За законами України це вважається тяжким злочином.
Пом`якшувальною обставиною суд визнав щире каяття обвинуваченої. Обтяжливих чинників не встановили. Спочатку суд призначив жінці чотири роки позбавлення волі. Потім замінили це дворічним випробуванням.
Цивільний позов не пред`являли, тому жінка не повинна відшкодовувати комусь збитки. Також не було витрат на судову експертизу. Вирок можна оскаржити упродовж тридцяти днів.