У Кропивницькому містяни поскаржились на гучний звук від генераторів. Чи штрафують за це

У Кропивницькому містяни поскаржились на гучний звук від генераторів. Чи штрафують за це

Ексклюзивно

У Кропивницькому центр контролю та профілактики хвороб отримав за тиждень п’ять скарг від містян на гучний звук від генераторів. Рівень шуму нормується законодавством, зокрема, законом "Про систему громадського здоров’я".

Про це Суспільному розповіла головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук.

За її словами, є санітарні норми щодо перевищення рівня шуму. Вдень і вночі вони різні. В житлових будинках він становить 35-55 децибел вдень і 25-35 вночі, для території житлової забудови – 50-60 децибел вдень і 40-50 децибел вночі.

Під час воєнного стану, у разі стихійного лиха, аварій, коли генератори забезпечують життєдіяльність, вимоги щодо рівня шуму від генераторів не застосовують.

"Всі заявники відкликали свої скарги, бо їм пояснили, що під час надзвичайних станів робота генераторів забезпечує життя у місті".

Місцева жителька Олена Гречко говорить: шум від генераторів заважає, але ставиться до цього з розумінням. Її підтримує Ольга Бондар: "Нехай і з генератором, але буде можливість працювати в інтернеті, готувати. Мені здається це важливіше, ніж шум".

Законодавство не визначає відповідальності за перевищення допустимих норм шуму, тому з порушниками проводять роз’яснювальну роботу, пояснила речниця Держпродспоживслужби Наталія Шевченко.

"Закон визначає єдиний підхід – це вжиття всіх звукоізоляційних шумознижувальних заходів суб’єктів господарювання для того, щоб було дотримання допустимого рівня шуму під час роботи".

Рівень шуму від роботи генератора можна знизити. Встановлювати його потрібно не менше, ніж за шість метрів від будівлі. Генератори мають стояти на рівних поверхнях і не торкатися стіни, щоб уникнути вібрації. Звукоізоляцію генератора посилить встановлення навколо мішків з піском на відстані не менше пів метра. При цьому потрібно дотримуватись вимог пожежної безпеки.

У квартирах встановлювати генератори не можна, сказав працівник служби з надзвичайних ситуацій в області Олександр Гненний. "Генератор сам по собі несе підвищену небезпеку, в тому числі й внаслідок того, що в ньому наявні легкозаймисті горючі рідини. Крім того, в процесі роботи виділяються вихлопні гази, які є отруйними для людини".

За порушення правил пожежної безпеки є відповідальність: штраф від 1700 до 3400 гривень для людей та від 3400 до 5100 гривень для підприємців і посадовців.

За словами Олександра Гненного, з початку введення воєнного стану надзвичайних ситуацій, зокрема, пожеж, пов’язаних з генераторами, в області не було.

На початок