Сонячні панелі рятують від знеструмлень: кропивничанин поділився досвідом щодо встановлення

Сонячні панелі рятують від знеструмлень: кропивничанин поділився досвідом щодо встановлення

З 14 травня в Україні повернули обмеження електропостачання через масовані обстріли російської армії енергетичної інфраструктури. Кропивничанин Сергій Коломієць хоче стати незалежним від системи енергетики, встановивши на даху свого будинку сонячні панелі. Він розповів Суспільному, скільки це коштує та коли планує окупити затрати.

Державна енергопостачальна компанія надає кожній оселі 5 кВт електроенергії. Це означає, що одночасно не можна споживати понад 5 кВт. Таку ж кількість може генерувати система з 10 сонячних панелей розміром оди на два метри, говорить Сергій. Поки він встановив дві, потужністю 550 Вт.

"Головна перевага – це енергонезалежність, – каже Сергій. – Поки я обмежений у потужному споживанні. Якщо увімкнути всі прилади одночасно, система не впорається. Але я можу забезпечити собі комфортне життя, бо може працювати холодильник, освітлення, є можливість заряджати гаджети".

Для роботи станції ще потрібен акумулятор, який накопичує електрику, та інвертор. Цей прилад регулює подачу струму: із державної системи, чи перемикається на сонячну енергію.

Одна сонячна панель коштує п'ять-шість тисяч гривень, інвертор на п'ять кВт – приблизно 50 тисяч, акумулятор – понад 10 тисяч гривень.

Облаштовувати свою станцію Сергій планує поступово. Він вважає, повний комплект окупиться не за один чи два роки: "Багато залежить від площі встановлення панелей та від споживання електроенергії конкретним будинком. Але воно того варте, особливо сьогодні".

У приватному господарстві площа дахів і прибудинкових територій дозволяє встановити таку кількість панелей, якої вистачає не лише для власних потреб, а й для продажу надлишку в централізовану електромережу. Тому в перспективі Сергій планує продавати надлишок електрики державі за "зеленим тарифом".

На початок