Бобринецький хлібокомбінат на Кіровоградщині планує підвищувати ціну на хліб. Чому

Бобринецький хлібокомбінат на Кіровоградщині планує підвищувати ціну на хліб. Чому

Ексклюзивно

Хлібокомбінат у місті Бобринець Кропивницького району Кіровоградської області планує підвищувати ціну на хліб – на 10% протягом місяця. Причина – відключення електроенергії.

Про це Суспільному розповів заступник директора підприємства Максим Діденко.

Перебої в електропостачанні, з його слів, нині не впливають на обсяги виробництва. Щоб виконати замовлення, підлаштовуються під графіки відключень.

Бобринецький хлібокомбінат випікає хліб для п’яти громад Кропивницького району. Мають в асортименті 25 видів хліба, сказав заступник директора.

"І ще 25 видів інших виробів. Щодня у нас виходить десь 1300-1400 кілограмів. Працюємо цілодобово, процес безперервний".
Бобринецький хлібокомбінат на Кіровоградщині планує підвищувати ціну на хліб. Чому
На Бобринецькому хлібокомбінаті виготовляють 25 видів хліба, працюють цілодобово. Суспільне Кропивницький

За словами Максима Діденка, від електрики залежить і заміс тіста, і випікання, бо на комбінаті працюють електропечі. Генератора на випадок знеструмлень не мають. Відключення електропостачання на дві години зміщує графік випікання хліба на вісім годин.

"Електроенергія – це десь 40% у виробництві хліба. Періодичні відключення, звісно, заморожують роботу нашого підприємства".

Через відключення електроенергії змінили графік доставлення та реалізації хліба. Щоб виконати замовлення, тепер витрачають більше часу. У червні ціну на хліб не підвищували, та якщо відключення й надалі триватимуть – за місяць хліб від Бобринецького комбінату подорожчає, сказав заступник директора.

"Десь відсотків на десять. Це 2,5 гривні десь на буханці".

В одному з магазинів Бобринця, де продають продукцію хлібокомбінату, вартість півкілограмової хлібини – 22 гривні, 700-грамової – 24,5. Покупчиня Алла Дуброва, сказала, що купує хліб щодня.

"Ми ж не будемо без хліба, будемо купувати, по скільки б там він не був".
Бобринецький хлібокомбінат на Кіровоградщині планує підвищувати ціну на хліб. Чому
Магазин, де продають хліб Бобринецького комбінату. Суспільне Кропивницький

Через використання генераторів й витрати на пальне, хліб може подорожчати ще більше, вважає завідувач катедри економіки та підприємництва Центральноукраїнського національного технічного університету Володимир Зайченко.

"Якщо отримується електроенергія з безперебійних джерел, то собівартість її в одній буханці хліба – 50 копійок, а якщо отримується з альтернативних джерел – генератор, світлова, то, відповідно, ціна зростає до 1,5 гривні на одній буханці хліба".

Бобринецький хлібокомбінат використовувати генератори не планує. Для виробництва потрібні генератори великої потужності, а це дорого, сказав заступник директора.

На початок