Вибух газу в Кропивницькому: двоє травмованих дітей у лікарні, поліція розпочала провадження

Вибух газу в Кропивницькому: двоє травмованих дітей у лікарні, поліція розпочала провадження

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом вибуху газу у приватному будинку в Кропивницькому. Травмувалися двоє дітей.

Про це Суспільному розповіла речниця поліції в Кіровоградській області Віталіна Бевзенко.

"Для з'ясування обставин поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 270 "Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки". Санкція передбачає покарання у вигляді штрафу або обмеження волі від трьох років, або позбавлення волі на той самий строк".

Вибух зруйнував квартиру в одноповерховому будинку. Він розділений на трьох власників, сказала речниця служби з надзвичайних ситуацій Оксана Мачак. В епіцентрі вибуху зруйновані дві зовнішні стіни та перегородки, частково дах та вибиті вікна.

Інна Каменчук, яка живе у сусідньому будинку, прокинулася від звуку вибуху.

"Я подумала, що ракета прилетіла вночі. І другий раз потім, трохи менше. Страшно було вийти. Діти були у першій квартирі. З цієї жовтої труби дуже несло газом".

Внаслідок вибуху травмувались двоє дітей — восьмирічний хлопчик та семирічна дівчинка. Їх шпиталізували у травматологічне відділення дитячої обласної лікарні. Мама дітей від коментарів відмовилась. Травмовані можуть ходити, загрози їх життю немає, розповів лікар Євгеній Опалат. Дітей планують виписати цього тижня.

"Забій нижніх кінцівок, забійні садна правої підколінної ямки, правої гомілки у двох дітей. Діти у свідомості", — розповів лікар.

Власниця квартири, де сталися руйнування, Любов Раскевич-Гришина розповіла, що в її квартирі ніхто не живе. Вона навідується сюди. Востаннє була в понеділок. Запаху газу не чула. Сказала, що працівники газової служби приходили, перевіряли показники лічильника.

"Газ перекритий, а що сталось, сусідка подзвонила о другій ночі, каже йди, бо все повивалювало в тебе. У мене і газова плита, і колонка, але я не користувалась. Попроводила і все. Двері залізні, пластикові вікна – все зруйноване. Сума збитків, мабуть, тисяч п’ять доларів".

На місці вибуху працювали будівельно-технічний експерт, газова служба, поліція.

"Висунути гіпотезу причини руйнування поки неможливо, — сказав начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій міськради Сергій Коваленко. – Оскільки у першій квартирі природного газу не було. Він був у другій і третій квартирі. У третій квартирі руйнувань немає, за винятком, що впала міжкімнатна перегородка. А епіцентр руйнувань доводиться на другу квартиру. Це прибудова. Після детального обстеження можна буде сказати".

За даними головної санітарної лікарки області Надія Оперчук, після вибуху газу працівники центру контролю та профілактики хвороб зробили заміри шкідливих речовин у повітрі.

"Виміри проводилися на території, де відбувся вибух і на прилеглих територіях. На аміак, сірководень, формальдегід, вуглеводні насичені та метан. На місці події ці показники були дещо перевищені. За межами подвір’я у межах допустимих значень. Ризиків для населення немає."

Внаслідок вибуху пошкоджений газопровід. Аварійна служба відключила від газу будинок, де стався вибух. Розподіл газу припинили для восьми споживачів у будинках по сусідству. Лагодити газопровід почнуть сьогодні. Це інформація від заступника головного інженера Кропивницької філії підприємства "Газмережі" Андрія Наумушкіна. Причину вибуху встановлюють.

На початок