У кропивницькому дитсадку скорочують групи через брак місць в укритті. Що пропонують натомість

У кропивницькому дитсадку скорочують групи через брак місць в укритті. Що пропонують натомість

У дитсадку Кропивницького скорочують кількість місць. Його адресу не вказуємо з міркувань безпеки. Причина скорочення — укриття, яке вміщує пів сотні дітей. Відвідують дитсадок у понад вдвічі більше. З 1 вересня, згідно зі змінами до постанови Кабміну про порядок створення й утримання захисних споруд, кількість місць в укритті має відповідати кількості дітей у дитсадку.

Про це розповіла Суспільному директорка Аліна Чумак.

За її словами, нині у дитсадка є два укриття. Перше — найпростіше. Його облаштували 2022 року в частині першого поверху. Там вікна закладені мішками з піском, стіни обгорнуті плівкою. Воно може вмістити всіх дітей, бо розраховане на 120 місць. Але згідно з постановою кабміну використовувати його можуть тільки до 1 вересня.

"Тут діти й сплять. Воно нині є безпечним. Але за постановою 833 від 19.08.2023 року це укриття ми не маємо права вже використовувати. Під самим садочком немає підвального приміщення, а щоб побудувати — це дуже великі гроші. І проєкт потрібен".
У кропивницькому дитсадку скорочують групи через брак місць в укритті. Які є виходи з ситуації
Найпростіше укриття в дитсадку облаштували в частині приміщення першого поверху. Суспільне Кропивницький

Друге укриття розташоване в підвальному приміщенні на території дитсадка. Тут було овочесховище. Нині це дві обладнані кімнати, є запасний вихід. Тут усіх дітей прийняти не можуть, розповіла директорка. За її словами, батьків попередили про скорочення завчасно, щоб за літо мали час знайти місця в інших дитсадках. Визначили, що скоротять групи з вихованцями п’ятирічного віку. Всього записані до дитячого садка 160 дітей, щодня відвідують 115.

"Садочок не закривається. Діти мають ще до 31 серпня відвідувати садочок, але з 1 вересня це укриття тимчасове, яке ми зробили і яким користуємось, не є вже актуальним. Ми маємо користуватися лише укриттям у підвальному приміщенні".
У кропивницькому дитсадку скорочують групи через брак місць в укритті. Які є виходи з ситуації
Укриття в підвалі, на місці колишнього овочесховища. Суспільне Кропивницький

П’ятирічний син Марини Єгорової — вихованець цього дитсадка. Минулого тижня кропивничанка дізналась, що мають шукати інший дитсадок.

"Також записана була донька. Донечці вісім місяців. Завідувачка зібрала батьківські збори й повідомила нам про те, що йде скорочення груп. Зачиняються старші групи. Залишається лише логопедична, а також ясельна. Усі інші групи мають знайти собі інше місце, в інших дитсадках".

Дитина має три роки і чотири місяці й також ходить до цього дитсадка, розповіла Юлія Жердій.

"Дуже засмутилися від цієї ситуації. Можливо, ще можна щось вирішити, якусь петицію підписати для того, щоб хоча б почали будувати те укриття. Для діток воно все одно потрібне буде, навіть і після закінчення війни".

Що кажуть в міському управлінні освіти

З 1 вересня згідно зі змінами до постанови кабміну про порядок створення і утримання захисних споруд змінюються вимоги до укриттів, пояснила керівниця управління освіти Лариса Костенко.

"У цьому садочку кількість місць в укритті на 1 вересня не відповідатиме тій кількості вихованців, яку планують набрати. Якщо раніше можна було використовувати цокольні приміщення, таке поняття, як дві стіни, то на сьогодні такі можливості у нас відсутні".

В управлінні рекомендують дитсадку не набирати ясельну групу, а дати можливість закінчити дошкільне виховання тим дітям, які вже зараховані в цей дитсадок. Також є можливість також розташувати одну або дві групи в іншому садочку поруч.

Працівників дитсадка, які підпадуть під скорочення, працевлаштують, сказала Лариса Костенко.

"Тобто ми ухвалили рішення, що проводитимемо перемовини з батьками для того, щоб зберегти й персонал, і мережу закладу, але при цьому врахувати всі безпекові умови".
На початок