Незаконне звільнення обійшлося Кіровоградській облраді у 63 тисячі гривень

Незаконне звільнення обійшлося Кіровоградській облраді у 63 тисячі гривень

Романескул
Романескул. Антикорупційний вимір

У травні 2024 року Кіровоградська обласна рада виплатила 63 тисячі гривень компенсації колишній співробітниці Ірині Романескул за затримку виконання рішення суду про її поновлення на посаді. Це не перший випадок, коли облрада відмовляється поновлювати на посаді співробітників, які успішно оскаржили звільнення.

Про це повідомляє видання "Антикорупційний вимір".

Романескул, членкиню партії "Батьківщина", звільнили у 2021 році, після приходу до влади нового голови облради від "Слуги народу" Сергія Шульги. Вона була помічницею батьківщинівця Олександра Чорноіваненка, голови Кіровоградської облради попереднього скликання. Працювала в облраді з 2014 року, обіймаючи різні посади, зокрема заступниці керівника справами виконавчого апарату. Суд визнав її звільнення незаконним і зобов'язав поновити Романескул на посаді та виплатити компенсацію за вимушений прогул.

Однак облрада затягувала виконання рішення суду, що призвело до додаткового позову Романескул про відшкодування збитків. У березні 2024 року суд задовольнив цей позов, зобов'язавши облраду виплатити їй 75 тисяч гривень компенсації та 3 тисячі гривень на оплату послуг адвоката. Згідно з даними з Єдиного порталу використання публічних коштів, 18 травня облрада виплатила їй 63,5 тисячі гривень

Нині Ірина Романескул працює в комунальному підприємстві з управління будинками Кіровоградської облради.

Нагадаємо, Кіровоградська обласна рада відмовляється виконувати рішення суду щодо поновлення на посаді директора обласного театру імені Марка Кропивницького Вячеслава Вандрашека. Він планує боротись за свої права та позиватись до суду щодо відшкодування моральної шкоди.

На початок