На Кіровоградщині вдвічі збільшили тариф на водопостачання й водовідведення для підприємств

На Кіровоградщині вдвічі збільшили тариф на водопостачання й водовідведення для підприємств

У Кіровоградській області з 1 червня здорожчає водопостачання та водовідведення для підприємств. Для населення тарифи не змінювали. Таке рішення ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Про це Суспільному розповів керівник обласного водопостачального підприємства "Дніпро-Кіровоград" Микола Романюк. З його слів, загалом Нацкомісія переглянула тарифи 36 водоканалів України, ухвалила та опублікувала відповідні постанови на своєму офіційному сайті.

"Тарифи не переглядали з січня 2022 року. Відтоді суттєво подорожчали реагенти, електроенергія, розхідні та паливно-мастильні матеріали, збільшились податки та прожитковий мінімум. Це все врахували, ухвалюючи нові тарифи".

Для підприємств, які купують воду у "Дніпро-Кіровоград", щоб продати її іншим споживачам або ж подають свої стічні води "Дніпру-Кіровоград" на очищення, тобто є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, з 1 червня тариф на водопостачання без податку на додану вартість збільшиться з восьми гривень чотирьох копійок до 17 гривень 61 копійки за кубічний метр води.

Підприємства, які не є суб’єктами господарювання у відповідній сфері, з 1 червня платитимуть за водопостачання 38 гривень 82 копійок замість 21 гривні однієї копійки за кубометр води.

Тариф на централізоване водовідведення збільшиться з 17 гривень 30 копійок до 32 гривень десяти копійок.

Для населення тарифи не зміняться і надалі становитиме 25 гривень 21 копійку за постачання одного кубометра води та 20 гривень 76 копійок за водовідведення.

На початок