"Баба Єлька" запрошує у подорож селами Кіровоградщини: старт документального проєкту

"Баба Єлька" запрошує у подорож селами Кіровоградщини: старт документального проєкту

Баба Єлька документальний фільм
"Баба Єлька" показала 1 серію документального фільму. Баба Єлька

Проєкт "Баба Єлька" представив першу серію 10-серійного документального серіалу про старожилів найвіддаленіших сіл Долинської, Устинівської, Онуфріївської, Голованівської та Петрівської громад Кіровоградської області. "Фільм — можливість пригадати дитинство, усміхнутися й розплакатись", – так його представляє співавторка Інна Тільнова.

Суспільному Інна Тільнова розповіла, що для першої експедиції в рамках проєкту обрали Долинську громаду, а саме села Олександрівка, Маловодяне та Новогригорівка Друга.

Людство розповідає історії з часів наскельного живопису, говорить режисерка Катерина Мурована: "І, виходить, що наш проєкт — це просто частина цієї споконвічної традиції: розповідати історії, передавати досвід, рефлексувати, ділитися, проживати".

У фільмі використали особисті відеозаписи співавторки проєкту Світлани Буланової які вона знімала на початку великої війни Росії з Україною, участь у зніманні узяв Ігор Крушеницький, який нині мобілізований, Інна Тільнова та Світлана Буланова вчилися готувати молозиво та вареники із сирою картоплею.

"Матеріалу з експедицій було дуже багато, – говорить Світлана Буланова. – Ми хвилювалися з приводу того, як з-поміж такої кількості обрати найвдаліші кадри, ті, які зможуть доторкнутися до серця глядача. Однак наші перестороги були марними, режисерка фільму створила саме той культурний продукт, який здатний і шокувати, і розчулити глядача".

Схожу роботу "Баба Єлька" та Катерина створила у співпраці з Суспільним — це 12 відеоісторій під назвою "Баба Єлька. Експедиція на піч".

Знімання фільму стало можливим за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). У межах ініціативи команда має створити низку культурних продуктів, серед яких серіал про старожилів регіону, колекція чоловічого та жіночого одягу і взуття, книжка з піснями, альбом зі схемами вишивок.

На початок