15 років за держзраду: суд у Кропивницькому виніс вирок жительці Станиці Луганської

15 років за держзраду: суд у Кропивницькому виніс вирок жительці Станиці Луганської

У Кіровському суді Кропивницького оголосили вирок – 15 років позбавлення волі, за обвинуваченням у держзраді жительці селища Станиця Луганська, що перебуває у тимчасовій окупації. За даними прокурора Дениса Бєлоусова, вона добровільно перейшла на бік росіян та зайняла посаду помічника прокурора у незаконній Станично-Луганській прокуратурі "ЛНР".

Обвинувачувана 39-річна жінка у розшуку з 2022 року, слідство відбувалось заочно, розповіла Суспільному суддя Ірина Загреба.

"Була належним чином повідомлена про день, час і місце проведення судового засідання шляхом оголошення в газеті "Урядовий кур’єр", а також на сайті суду та генеральної прокуратури. До суду не прибула. Про причини неявки не повідомила".

Прокурор Луганської обласної прокуратури Денис Бєлоусов брав участь у засіданні онлайн. Сказав, селище міського типу Станиця Луганська збройні сили РФ захопили 26 лютого 2022 року.

"Наприкінці березня 2022 року Оксана Сергіївна Кудаєва будучи громадянкою України вступила в змову з окупаційними військами, з представниками так званої "ЛНР" та, отримавши від них пропозицію зайняти посаду помічника прокурора "прокуратури" Станично-Луганського району самопроголошеної "ЛНР", добровільно погодилась на вказану пропозицію".

Зі слів прокурора, в суді опитали свідків, які знали підозрювану особисто та впізнали її на фотографіях й відео, що публікувалося на пропагандистських ресурсах. Просив призначити їй покарання – 15 років позбавлення волі.

"Її вина підтверджується зібраними доказами, допитами свідків. Надавалися інтернет-публікації сторінки "генеральної прокуратури Луганської народної республіки" під назвою: "Новопризначеними прокурорами проголошена присяга народу "ЛНР". За посиланням свідки побачили раніше знайому Кудаєву, яка брала участь у складанні присяги під час прийняття на посаду з символікою так званої "народної республіки".

Суддя Ірина Загреба зачитала покази свідків, які знали її до окупації.

"Жінка одягнена у військову форму, темно-зеленого кольору, це — Оксана Кудаєва, я її впізнав. Вона раніше працювала у Станично-Луганському відділі Щастинської міської прокуратури, після того, як не пройшла атестацію, була звільнена з прокуратури".

Інтереси обвинувачуваної представляв адвокат системи безоплатної правової допомоги Віталій Мельніченко. Сказав, що можливості поговорити з підзахисною не було.

"Лінія захисту з нею не визначена, що є істотним порушенням для надання правничої допомоги. Не мав можливості конфіденційної розмови, невідомо чи визнає вона себе винною, чи ні. Сторона захисту не має права висловлювати свою думку у судових дебатах. Тому залишаю за судом винести законне та справедливе рішення".

Суддя ухвалила вирок: визнати винною у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.7 ст. 111 — "Колабораційна діяльність" та призначити покарання у виді позбавлення волі на строк 15 років.

Зі слів адвоката, за статтею держзрада немає термінів давності. Подавати апеляцію сказав, не має права, оскільки не знає думки підзахисної.

"Коли її знайдуть, то буде застосовуватись покарання. На даний час ніяк не буде застосовуватись".

На початок