На Кіровоградщині ввечері 20 травня відключатимуть електрику

На Кіровоградщині ввечері 20 травня відключатимуть електрику

Доповнено

З 18:00 20 травня, за наказом Укренерго, на території Кіровоградської області вводять графіки погодинних відключень електрики.

Про це Суспільному розповіла речниця "Кіровоградобленерго" Олена Данільченко.

Введення графіків пов'язане з виникненням дефіциту потужностей в українській енергосистемі. Графіки вводять для входження в ліміт.

На Кіровоградщині електропостачання вимикатимуть у шість черг, на дві години кожну. Дізнатися до якої черги відноситься ваша адреса та ознайомитися з графіком можна у відповідному розділі на офіційному сайті "Кіровоградобленерго", розповіла речниця підприємства.

"Ліміти на сьогодні нам озвучені – це 188 – 190 мегават, це на 30% менше, ніж нам потрібно. Ці 30% розбиваються між шести чергами. І ми дуже сподіваємось, що цим графіком ми зможемо користуватись до кінця тижня".

Сказала, найбільше навантаження електромереж припадає з 18 до 22 години. Графіки аварійних відключень вводять коли дефіцит електроенергії.

"Ми діємо виключно за наказом "Укренерго". На виконання команди при вводі графіків аварійних відключень, нам дається від трьох до 15 хвилин. Звичайно, ми не можемо завчасно попередити наших про це".

Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки ракетних ударів російської армії по українських електростанціях, йдеться в Telegram-каналі "Укренерго".

"З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень - цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, особливо у години максимального споживання".

В "Укренерго" повідомили, чому відключення почались не взимку, а в травні.

"Пошкоджені всі великі тепло- та гідроелектростанції. Вони більше не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до атак. Все інше — наслідки. В енергосистемі виник і почав зростати дефіцит (нестача) електроенергії. Для його компенсації енергетики застосовували імпорт електроенергії та аварійну допомогу з країн Європи, а також обмеження споживання для промисловості. Але з понеділка, 13 травня, через похолодання споживання електроенергії почало стрімко зростати: люди ввімкнули обігрівачі та кондиціонери на обігрів. Для підтримки балансу між споживанням та виробництвом і ввели аварійні, а згодом погодинні відключення електрики і для побутових споживачів".  

Чому Укренерго та обленерго вказують різні години відключень та чому в графіках обленерго є відключення у денні години

Укренерго повідомляє обленерго обсяги лімітів споживання для кожної області та часові межі, в які вони діють, а обленерго розподіляють отриманий  ліміт електроенергії для споживачів так, щоб не перевищувати його обсяг у кожну годину. Насамперед електроенергією забезпечують лікарні, котельні, водоканали та інші об'єкти критичної інфраструктури, а залишок розподіляють між промисловими та побутовими споживачами в кожній області, повідомили в Укренерго.

"Всіх споживачів розподіляють на черги й складають графік для них. У графіках вказані години відключень тієї чи іншої черги протягом усієї доби. Але чи будуть вимикати світло в ці години — залежить від того, чи перевищить область ліміт споживання. Якщо так, то відключення для вашої адреси буде у вказані в графіку години. Якщо в години дефіциту в області буде ощадливе споживання і вона не перевищуватиме ліміт, то й відключень не буде".

Чому світло вимикають вночі, коли споживання падає та коли тепер користуватись пральною машинкою й бойлером

Вночі споживання менше, але теж потребує балансування, пояснили в Укренерго.

"Атаки російських військових пошкодили ТЕС і ГЕС, які за потреби здатні швидко збільшувати виробництво електроенергії. А зараз ще йде на спад водопілля. Тому гідроелектростанції  не можуть працювати вночі, як у попередні тижні. Збалансувати систему можна було б імпортом електроенергії, але його вночі надходить недостатньо. Укренерго залучає аварійну допомогу з сусідніх країн, але цілодобово її брати неможливо, тому і доводиться застосовувати відключення".

Користування потужними електроприладами просять з 11:00 до 17:00. Це пік сонячної активності, тому сонячні електростанції покривають дефіцит.

На початок