Моніторинг якості освіти: тестують шість шкіл Кіровоградщини

Моніторинг якості освіти: тестують шість шкіл Кіровоградщини

280 учнів шостих та восьмих класів з Кіровоградщини беруть участь в другому етапі тестування з математики та української мови. Це загальнодержавне дослідження якості освіти в умовах воєнного стану.

Про це Суспільному розповіла начальниця обласного управління Державної служби якості освіти Лілія Синчук.

Мета моніторингу – отримати дані про навчання учнів шостих та восьмих класів з української мови та математики, зрозуміти сильні та слабкі сторони. Участь у такому тестуванні беруть шість шкіл Кіровоградської області, в Україні – 345. За їх результатами зроблять висновки про якість освіти з цих предметів в Україні, пояснила Лілія Синчук.

"Чому вибрали українську мову та математику? Тому що це базові предмети".

Моніторинг – це комп’ютерне тестування на платформі "Всеукраїнська школа онлайн". Триває воно годину з перервою на десять хвилин після півгодинної роботи.

Після тестування учні так оцінили складність завдань: "Завдання в тесті схожі на ті, що ми вчили на уроках, – говорить шестикласниця Дар’я Шепель. – Було множення, ділення дробів, діаграми, переведення дробів, визначення кубометрів".

Шестикласниця Марія Найда вважає, завдання були не складними: "Але досить хитрі, що викликало хвилювання".

Це другий етап перевірки якості освіти учнів шостих та восьмих класів. Перший відбувся торік. Результати наступні: від 60 до 65% учнів досягли середнього рівня.

"Це говорить про те, що є над чим працювати. Ці 65% учнів виконали менше, ніж половину завдань".

Врахувавши результати тестування, Державна служба якості освіти провела навчальні тренінги для вчителів з виявлення та подоланню освітніх втрат, сказала Лілія Синчук.

Керівниця компаніївського ліцею Наталія Потєхіна говорить, проводили самооцінювання учнів і діяльності вчителів: "Що можна сказати? Так само як і по всій Україні якраз математика – це той предмет, на який нам треба звернути увагу, нашому колективу".

Результати цьогорічного моніторингового дослідження будуть відомі у вересні.

На початок