Сезон полуниці у Кропивницькому: яка ціна та яку прогнозують далі

Сезон полуниці у Кропивницькому: яка ціна та яку прогнозують далі

Ексклюзивно

У Кропивницькому розпочався сезон полуниці. Продають місцеву ягоду, привезену з Миколаївської та Черкаської областей. Суспільне побувало на кропивницькому ринку, щоб дізнатися, яка ціна на полуницю нині і яку прогнозують далі.

На ринку "Колгоспний" полуницю продають по 150 гривень за кілограм. Продавчиня Наталія Шинкаренко розповіла Суспільному, що взимку торгувала полуницею з Іспанії, Греції та Туреччини.

"Взимку ціна була 700-800 гривень за кілограм. У квітні я торгувала ще імпортною полуницею — по 200-250 гривень. Зараз, у травні, вже починається наша полуниця, місцева. Ціна така як торік була".
Сезон полуниці у Кропивницькому: яка ціна нині і яку прогнозують далі
Полуницю продають по 150 гривень за кілограм. Суспільне Кропивницький

Кропивничанка Галина Ковальова на початку сезону не купує полуницю, бо дорого.

"Вона мені дуже подобається, але трішки ціни кусаються".

Марина Швець полуницю з початку сезону купувала декілька разів.

"Купувала по 200 гривень, зараз вже дешевша. Будемо чекати, коли вже піде масово, дешевша. І тоді вже будемо більше купувати їсти й свіжу, й на консервування".
Сезон полуниці у Кропивницькому: яка ціна нині і яку прогнозують далі
Фермерські господарства вирощують полуницю. Суспільне Кропивницький

Фермер із села Могутнє Катеринівської громади Кропивницького району Анатолій Бурда вирощує полуницю на площі один гектар. Розповів, що почав займатися полуницею як хобі, вирощує 12 років. Наступного тижня планує збирати перший врожай.

"Розтягнеться збір на два місяці, тому що у нас є ранній, середньопізній та пізній сорти. Через це збільшуємо збирання полуниці".

Сказав, що торік під полуницею було півтора гектара. Зменшив площу через збільшення витрат на її вирощування.

"Подорожчали добрива, пальне, по-друге, немає людей, щоб працювати, по-третє, витрати на закупівлю розхідних матеріалів залежать від курсу долара. Все подорожчало, а ціна на ягоду у ціні порівняно з минулими роками не піднялася".

За словами фермера, торік у травні продав полуницю на ринках Кропивницького по 130 гривень за кілограм. Наприкінці сезону, в липні — по 60. Щоб перекрити витрати, вважає, ціна має бути не менше 100 гривень.

Сезон полуниці у Кропивницькому: яка ціна нині і яку прогнозують далі
Фермер з села Могутнє Анатолій Бурда вирощує полуницю. Суспільне Кропивницький

Полуницю у Кіровоградській області вирощують фермерські господарства та люди на городах. Посадкові площі, якщо порівнювати з минулим роком зменшилися на дві тисячі гектарів, сказала керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.

"Площа по сільськогосподарських підприємствах усього 11 тисяч гектарів. Підприємці і фізичні особи вирощують 80% всієї полуниці, яка є в області, реалізують її на ринках. Загалом площа полуниці у 2024 році 80 тисяч гектарів".

Пропонує фермерам скористатися державними програмами підтримки.

"Це тепличні проєкти, вони підтримуються державою. Держава дає на безповоротній основі до семи мільйонів гривень під теплицю, єдина умова – кількість постійних працівників 10 і сезонних — чотири".
Сезон полуниці у Кропивницькому: яка ціна нині і яку прогнозують далі
Розпочався сезон полуниці. Суспільне Кропивницький

Сказала, що сезон збору полуниці на Кіровоградщині починається у травні й закінчується у липні. Якою буде ціна на ягоду, залежатиме від обсягів постачання, звідки вона буде та від погодних умов, чи не померзне полуниця.

На початок