Квартири в Кропивницькому дешевшають: оренда впала на 40%, ціни — на 20%

Квартири в Кропивницькому дешевшають: оренда впала на 40%, ціни — на 20%

За рік у Кропивницькому на 40% знизився попит на оренду квартир, ціна – на 20%. На ринок нерухомості впливає не тільки безпекова, економічна та політична ситуація, а й сезонність, сказала Суспільному директорка агенції нерухомості, аналітикиня Ірина Ткаченко.

Директорка агенції нерухомості Світлана Воскресенська показала квартиру, вартість якої торік була вісім тисяч гривень. За рік ціна знизилась на 20-30%.

"Її вартість 6,5 тисяч гривень плюс комунальні. Однокімнатна, студія, довгострокова оренда. Вона повністю з ремонтом, опалення автономне".

Світлана Воскресенська показує квартиру для оренди у Кропивницькому
Світлана Воскресенська показує квартиру для оренди у Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

Директорка агенції рекомендує власникам перш ніж подавати оголошення, привести квартиру до ладу. Від цього залежить попит на неї: "Освітлення, штори, викинути старі килими, старі телевізори, які ніхто не дивиться. Можна з мінімальними вкладеннями квартиру покращити".

За словами Світлани Воскресенської, якщо порівнювати з минулим роком, попит на орендоване житло зменшився на 40%:

"За два тижні можна було здати 10 квартир, зараз – п'ять квартир за три тижні. Люди осіли, прижились".

Нині найдорожче орендоване житло — на заході України, розповіла директорка агенції нерухомості аналітикиня Ірина Ткаченко.

"Львів зберігає свої позиції, Чернівці, Ужгород і Київ. Візьмемо однокімнатні квартири: у старому фонді це може бути 10 тисяч гривень — нормальний цінник на сьогодні. У Києві це найбюджетніша однокімнатна квартира. Якщо ми говоримо про більш комфортне житло, новий житловий комплекс, де відремонтована, мебльована квартира, то це буде десь 25 тисяч гривень".

Ірина Ткаченко прогнозує, ціни на оренду можуть зрости цього року не більш ніж на 10%. Незалежно від ситуації в країні, у продажах присутня сезонність: "Зазвичай на весну люди ухвалюють рішення. Є такі точки відліку: після Великодня, Нового року й 1 вересня". Втім, будь-які прогнози аналітикиня вважає ненадійними через безпекову ситуацію.

Світлана Воскресенська вважає, у Кропивницькому ціна на оренду такою як була до повномасштабного вторгнення, не буде, бо орендують квартири місцеві. З не місцевих у Кропивницькому частіше шукають орендоване житло через постійні обстріли міста російською армією харків’яни.

У цьому році у Кропивницькому більше квартир купують, ніж орендують, на відміну від Одеси, яка знаходиться під обстрілами армії РФ.

"На жаль, там інша тенденція: ціни падають, зупиняються новобудови, — розповідає Світлана Воскресенська. – Чим ближче до лінії фронту, тим ситуація напруженіша. Одеса за ціною раніше була дорога, це багате місто, зараз Одеса як і Кропивницький — вирівнялася".

Для переселенців квартири у Кропивницькому дорогі

Зінаїда та Леонід — подружжя з Бахмута Донецької області. Протягом двох років вони орендують квартири у Кропивницькому.

Подружжя з Бахмута оселилось у Кропивницькому
Подружжя з Бахмута оселилось у Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

"Нашого міста немає, воно все зруйноване. Нам довелося бігти звідтіля. З Дніпра добиралися до знайомої у Кропивницький. Жили у неї, розумієте, не будеш у людей на голові сидіти. Винайняли квартиру одну, квартиру другу. У кожній квартирі доводиться наводити лад".

Чоловікові майже 70 років. Він досі працює, бо треба оплачувати оренду. Вдома залишитись не могли: "Там фосфорні бомби застосовувались, літаки розкидали міни… Освободітєлі освободили від спокійного життя, від житла".

Вартість оренди двокімнатної квартири, в якій жили до січня 2024 року – 5,5 тисяч гривень за місяць: "Квартира була трохи занедбана, — розповідає Зінаїда Пономаренко. – Було електричне опалення, квартира бокова — дуже багато ми платили за комунальні послуги — близько чотирьох тисяч".

На початок