Модульне містечко для переселенців на Кіровоградщині: чому пустує майже рік

Модульне містечко для переселенців на Кіровоградщині: чому пустує майже рік

Ексклюзивно

Єдине модульне містечко для переселенців у місті Знам'янка Кіровоградської області 10 місяців лишається без мешканців. Тум можуть жити 70 людей. Побудували його за гроші чеського Уряду. Після відкриття переселенців у містечко не заселили. Планували зробити це після опалювального сезону, говорив Суспільному міський голова Володимир Сокирко.

Опалювальний сезон на Кіровоградщині закінчився 30 березня. У двоповерхову споруду з 22 модулів не посилили людей взимку, бо усі комунікації там працюють від електрики. Електромережа могла бути пошкоджена через російську військову агресію, пояснив Суспільному заступник міського голови Олег Гребенюк: "Модульна система збудована таким чином, що вона використовує електроенергію для опалення, приготування їжі й навіть помити руки".

Нині людей не селять, бо чекають на генератор, який би забезпечив роботу містечка у разі відключення електроенергії. За словами Олега Гребенюка, планують заселити людей до кінця травня.

Нині на обліку у Знам’янській громаді 3700 переселенців, розповіла начальниця управління соцзахисту Алла Волошина. У місцях тимчасового проживання мешкають 125 людей. Всі інші житло купили або винаймають.

Переселенка Надія Слюсаренко у серпні 22-го приїхала у Знам’янку з села Семенівка Донецької області. Живе у гуртожитку центру соціального захисту. Говорить, у рідному селі повертатись нікуди: "Якось ми бачили зі супутника зйомку, немає нічого. Зруйновано все, нема нічого. І нам діватись нема куди".

Переселятися Надія нікуди не хоче: "Нам з чоловіком подобається тут. Там умови гарні, в основному двомісні кімнати, і є, як в нас, загальна кухня, загальний душ, туалети. Чому не відкривають, ми цього не знаємо".

За даними начальниці управління соцзахисту, нині мають три заяви від переселенців, які хочуть жити у модульному містечку.

На початок