Кропивницький: Гагаріна та Жадова можуть перейменувати на Бандери та Героїв УПА

Кропивницький: Гагаріна та Жадова можуть перейменувати на Бандери та Героїв УПА

вулиця гагаріна, кропивницький
Адресна табличка на стіні обласної бібліотеки імені Чижевського у Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому без українських назв лишились дві вулиці – Гагаріна та Генерала Жадова. Навколо їх майбутніх назв з кінця лютого цього року тривають обговорення. Які назви пропонують та коли можливе перейменування, читайте в матеріалі Суспільного.

Долучитися до обговорення можуть усі охочі, розповів керівник пресслужби Сергій Якунін.

"Канцелярія відсортує всі ці повідомлення й направить їх топонімічній комісії".

Надсилати пропозиції можна через електронну пошту міської ради — [email protected]. Електронна форма на сайті (через яку містяни подавали варіанти по інших, уже перейменованих вулицях) нині не дійсна.

За даними Сергія Якуніна, від топонімічної комісії міськради була пропозиція вулицю Гагаріна (радянський льотчик-космонавт) перейменувати на Степана Бандери, але надійшло багато звернень від містян, щоб перейменувати цю вулицю на вулицю Віктора Третьякова — колишнього тренера кропивницького футбольного клубу "Зірка". Вулицю Генерала Жадова (радянський військовий діяч) пропонували перейменувати у Героїв УПА, Конституції, Державності, Рональда Рейгана.

Нові назви планують затвердити на засіданні топонімічної комісії у травні. Точна дата поки невідома, сказав керівник пресслужби.

У планах топонімічної комісії також дати назву скверу, який містяни називають "Полтавський". Офіційної назви він не має.

Рішення, які ухвалює міськрада про перейменування вулиць міста, не потребують залучення додаткових грошей з бюджету громади, сказав Якунін. Згідно з правилами благоустрою, за заміну табличок відповідають власники будинків. Інформація про нові назви в державних реєстрах з’являється автоматично.

У цьому році у Кропивницькому перейменували 43 вулиці. Починаючи із 2022 – 168, з 2014 року нові назви отримали 300 вулиць, чотири парки та п’ять скверів. Це роблять, щоб очистити публічний простір громади від російських, радянських та імперських топонімів і увічнити пам’ять про історичні події України, відомих особистостей, пов’язаних з історією міста та країни, сказав Сергій Якунін.

Довідково: у квітні 2015 року в Україні узаконили процес декомунізації, ухвалений Верховною Радою пакетом законів. Згідно з ними всі радянські назви потрібно змінити, символіку демонтувати.

На початок