Нереалізований пенальті, незарахований гол. "Олександрія" зіграла внічию з київською "Оболонню"

17 04 2024 Олександрія - Оболонь
Боротьба за м'яч нападника "Олександрії" Андрія Кулакова з півзахисником "Оболоні" Віталієм Грушею, місто Олександрія Кіровоградської області, 17 квітня 2024 року. upl.ua

У перенесеному матчі 15-го туру української футбольної Прем'єр-ліги сезону 2023-24 років футбольний клуб "Олександрія" з однойменного міста Кіровоградської області зіграв унічию з київською"Оболонню" з рахунком 2:2. Гра відбулась 17 квітня на стадіоні "Ніка" в Олександрії. Арбітр матчу Ярослав Козик тричі призначав пенальті, два з яких — у ворота гостей.

За перебігом матчу слідкував кореспондент Суспільного.

У першій половині гри ініціативою володіли підопічні Руслана Ротаня. Вже на десятій хвилині міг забивати Іван Калюжний, однак м'яч після його удару й кількох рикошетів влучив у поперечку воріт киян.

На 32-ій хвилині "вбивчу" нагоду мав нападник господарів Андрій Кулаков, однак пробив над воротами. З ударами ж олександрійців у площину воріт впорався голкіпер гостей Назарій Федорівський, який в день гри святкував 28-річчя.

На 42-ій хвилині арбітр призначив перший пенальті у ворота "Оболоні". Причиною став фол Віталія Груші на Юрії Копині. Однак удар Калюжного з позначки забрав Федорівський.

На перерву команди пішли за нульової нічиєї.

Ключові події гри відбувались після 73-ої хвилини.

Спочатку арбітр не зарахував гол олександрійця Миколи Михайленка через положення поза грою у бразильця Безерри, який брав учать у гольовій атаці.

На 76-ій хвилині вже господарі пропустили небезпечну атаку підопічних Валерія Іващенка. Голкіпер "Олександрії" Георгій Єрмаков відвів небезпеку, як виявилось після перегляду відеоповтору, ціною порушення правил у власному карному майданчику. Тож другий пенальті у грі призначили вже у ворота команди з Кіровоградщини. 11-метровий удар за десять хвилин до завершення основного часу реалізував Ростислав Тарануха — 0:1.

Олександрійці зрівняли рахунок на 88-ій хвилині гри: після подачі португальця Кампоса головою точно пробив Владислав Погорілий, який вийшов на заміну за дві хвилини до цього — 1:1.

До основного часу гри арбітр компенсував вісім хвилин, на другій з яких "Олександрія", здавалося б, вирвала перемогу: "Оболонь", за фол Артема Вовкуна на Андрієві Кулакові, отримала другий пенальті у свої ворота, його реалізував Даніл Скорко — 2:1.

Однак за п'ять хвилин нападник киян Ігор Краснопір після пасу на хід від Олександра Чернова точним ударом вирвав нічию для своєї команди — 2:2.

Фінальний свисток арбітра зафіксував сьому для олександрійців й восьму для киян нічию у 24 матчах сезону.

В активі "Олександрії" 25 очок, команда залишилась 12-ою в чемпіонаті, "Оболонь" має 20 очок і 13-ту сходинку турнірної таблиці.

Наступні матчі команди зіграють в рамках 25-го туру. На підопічних Ротаня чекає домашня гра проти черкаського "ЛНЗ", київська команда зіграє на виїзді з харківським "Металістом 1925".