За антиукраїнську діяльність на Кіровоградщині: СБУ оголосила підозру настоятелю Троїцького храму в Москві

За антиукраїнську діяльність на Кіровоградщині: СБУ оголосила підозру настоятелю Троїцького храму в Москві

Настоятель Троїцького храму в Москві Андрій Новіков
Настоятель Троїцького храму в Москві Андрій Новіков. СБУ Кіровоградської області

Служба безпеки України оголосила підозру за трьома статтями, зокрема, у посяганні та територіальну цілісність України, настоятелю Троїцького храму російської православної церкви у місті Москва Андрію Новікову. До 2014 року він обіймав посаду секретаря Одеської єпархії УПЦ. Через свої звʼязки з керівництвом Кіровоградської єпархії УПЦ після виїзду до РФ він поширював антиукраїнську літературу на території Кіровоградської та Олександрійської єпархій УПЦ.

Про це Суспільному розповіла речниця СБУ в області Юлія Ткач.

Слідчі встановили, що священнослужитель є громадянином України, колишнім секретарем Одеської єпархії УПЦ. Після революції Гідності у 2014 році він покинув Україну та переїхав на територію РФ, де отримав посаду настоятеля Троїцького храму у Москві. На новій посаді настоятель просував антиукраїнські наративи, написав книжку "Русская церковь на страже православия в ХХI веке", поширював цю літературу через керівництво Кіровоградської єпархії УПЦ на території Кіровоградської та Олександрійської єпархій УПЦ.

Крім того, клірик у мережі Telegram на каналі під назвою "Священник Андрей Новиков" хвалив режим Путіна, воєнні злочини російської армії проти цивільного населення України, виправдовував збройну агресію РФ та захоплення частини території України.

Новікову повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за частиною 2 статті 109 "Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу" (карається обмеженням волі на строк до трьох років), частиною 1 статті 110 "Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України" (карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років). А також частиною 2 статті 436-2 "Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників" (обмеження волі на строк до п’яти років).

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Що відомо про поширення антиукраїнської літератури у Кіровоградській області

У вересні 2021 року секретар Кіровоградської єпархії Кондратюк, за вказівкою очільника Кіровоградської єпархії Губеня (Іоасафа) презентував під час засідання благочинних книги "Русская церковь на страже православия в ХХІ веке", "Вклад в диалог украинской автокефалии", "Украинский церковный вопрос", "Современный украинский вопрос", "Правила церквей и едиснтво церкви". Про це під час судового засідання над екскерівниками єпархії розповів прокурор Сергій Ожог. Кондратюк та Губень провину визнали. Суд виніс вирок: три роки позбавлення волі з випробувальним терміном два роки.

На початок