На Кіровоградщині бракує фахівців в аграрній сфері. Молодь вважає ці професії не престижними

На Кіровоградщині бракує фахівців в аграрній сфері. Молодь вважає ці професії не престижними

Працевлаштування молоді, робота молодь
В Кіровоградській області на ринку праці потрібні аграрії, але молодь такі професії вважає не престижними .

У Кіровоградській області роботодавці потребують фахівців для аграрних підприємств. Проте молодь у своїй більшості вважає професії водія, тракториста чи комбайнера не престижними, розповіла Суспільному в етері Українського радіо голова молодіжної ради області Вікторія Поліщук. Вона вважає, ці професії потрібно популяризувати, а громадам – зацікавлювати молодь жити та працювати на їх територіях.

Проблема в працевлаштуванні молоді є, говорить Вікторія Поліщук. Тому молодь виїжджає з громад туди, де є запит на професії, які їх цікавлять.

"Узагальнювати не зовсім правильно, однак, що хоче молодь? Спробувати себе у сфері продажів, відкрити маленький бізнес, підпрацювати баристою чи консультантом в магазині. Так, молодь не хоче працювати у школі на маленьку зарплату, працювати в державній структурі на маленьку зарплату — їх можна зрозуміти. А тракторист, комбайнер — дуже мало бачать себе в цій професії".

Вікторія Поліщук вважає, потрібно створювати бренд навколо тих професій, які пропонуються в Кіровоградській області, а громадам покращувати інфраструктуру, створювати умови для розвитку малих бізнесів, проявляти зацікавленість у молодих фахівцях.

Думку голови молодіжної ради щодо ініціативи від громад про працевлаштування у себе на територіях молодих фахівців підтримує декан релокованого Донецького університету внутрішніх справ Володимир Буга.

"Що потрібно зробити? Визначитись у громадах, які фахівці потрібні та вкладати тристоронні угоди, де з одного боку буде заклад освіти, з другого боку — здобувач освіти, і з третього — наприклад, громада або ЦНАП, який буде сплачувати за навчання майбутнього фахівця. Це буде свідчити про зацікавленість громади у фахівцеві".

В 11 закладах профтехосвіти впровадили дуальну освіту — це спосіб навчання, коли поєднується теорія та практика на виробництві. Про це розповіла начальниця відділу професійно-технічної освіти департаменту освіти Кіровоградської ОВА Наталія Тимошенко.

"З 49 громад регіону дві громади готові заплатити за підготовку фахівця. Тобто, не на всіх територіях роботодавці зацікавлені в укладанні таких контрактів, бо роботодавець має сплачувати гроші учневі за роботу, яку він виконує на підприємстві. Громади сьогодні, органи місцевого самоврядування, яким надали великі права щодо фінансування, щодо розподілу грошей, вони не готові платити за освіту", – вважає Наталія Тимошенко.

На початок