"Князівни та княгині України". У Кропивницькому відкрилася виставка ляльок

"Князівни та княгині України". У Кропивницькому відкрилася виставка ляльок

У Кропивницькому відкрилася виставка ляльок
У Кропивницькому відкрилася виставка ляльок. Кіровоградська обласна рада

У Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї працює мистецька виставка "Князівни та княгині України". Презентували 80 ляльок у княжому вбранні часів Київської Русі та дві ляльки, які приїхали з Харкова — доби Козаччини. Їх створили 40 майстринь з усієї України.

Про це Суспільному розповіла кураторка виставки Алла Забабуріна.

"Князівни та княгині України". У Кропивницькому відкрилася виставка ляльок
Виставка "Князівни та княгині України". Кропивницька міська рада

Майстрині створили образи на основі вузлової ляльки, що розказують про жінок, пов'язаних із княжим життям та з історичним минулим нашої країни. Усі ляльки існують в одиничному екземплярі навіть якщо декілька ляльок виставки присвячені одній історичній постаті, сказала кураторка виставки.

"Всі ляльки, це не наближена історична копія, а повністю авторський підхід, власне бачення кожної майстрині. Ляльки мають різне вбрання та прикраси".

Одна з головних персонажів виставки: дружина князя Ігоря Ольга, таких ляльок у колекції 20 екземплярів. Одну з них виготовила майстриня з Бразилії.

Також експозиція має чотири чоловічих ляльки: Ярослава Мудрого, Данила Галицького, Федора та Костянтина Острозьких.

"Князівни та княгині України". У Кропивницькому відкрилася виставка ляльок
Виставка "Князівни та княгині України". Краєзнавчий музей. Кропивницька міська рада

Ця колекція була зібрана два роки тому майстринею з виготовлення ляльки Ніною Хаґен. Вона живе і працює в Норвегії, в місті Осло. Жінка сприяє популяризації та відродженню декоративно-ужиткового мистецтва, збереженню лялькарства в Україні, говорить Алла Забабуріна. Виставка вперше відбулася у Національному заповіднику "Софія Київська" у 2022 році, потім мандрувала різними музеями України.

Майстриня з Новгородки Кропивницького району Світлана Руденко створила три образи, які представлені на виставці. Це – Анна Ярославна, княгиня Ольга та Малуша.

"Я багато читала про цих історичних постатей, фільмів передивилася. Мені було цікаво відтворити саме їх. Наприклад, про матір Володимира, князя Київського — Малушу, взагалі мало інформації. Я цікавилася та шукала її".

Виставка буде діяти у місті протягом квітня-травня 2024 року.

На початок