Закон про мобілізацію. Як голосували нардепи з Кіровоградщини

Закон про мобілізацію. Як голосували нардепи з Кіровоградщини

11 квітня Верховна рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію №10449. Закон ухвалили без норми про демобілізацію. За проголосували 283 народні депутати, проти — один, утримались — 49. Суспільне дізнавалось, як голосували депутати-представники Кіровоградської області.

Результати поіменного голосування за законопроєкт можна переглянути на сайті парламенту.

Підтримали законопроєкт представники фракції "Слуга народу" Олександр Дануца, Ігор Мурдій та Юрій Кузбит, представник групи "Партія "За майбутнє" Богдан Торохтій та Олег Воронько з групи "Відродження України".

Олег Тарасов з фракції політичної партії "Слуга народу" та позафракційний депутат Олесь Довгий були відсутні під час голосування.

Закон про мобілізацію. Як голосували нардепи з Кіровоградщини
Як нардепи з Кіровоградщини голосували за законопроєкт про мобілізацію. Колаж: Суспільне Кропивницький

Документ розглянули з 4294 правками.

Основні положення:

  • Залишається право на звільнення зі служби людей з інвалідністю. Також військовослужбовець може звільнитися зі служби після полону. Опікуни та всиновлювачі тепер мають право на відстрочку та звільнення з військової служби.
  • Визнані обмежено придатними повинні пройти переогляд протягом 12 місяців. Ті, хто отримав II чи III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року, окрім військовослужбовців, — мають пройти повторний медогляд.
  • Скасовується строкова служба. Замість неї буде базова військова підготовка на пʼять місяців, яка розпочнеться з вересня 2025 року.
  • Військовозобов'язані повинні носити з собою військово-обліковий документ під час дії воєнного стану та оновити свої дані в електронному кабінеті, ЦНАПі чи ТЦК.
  • Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом по іпотеці.
  • Військовозобовʼязаним обмежать консульські послуги за кордоном, допоки вони не оновлять свої дані. Також тим, хто ухиляється від військової служби, обмежать право керувати авто.

Тепер закон має підписати президент.

На початок