Тепло як у травні: у Кропивницькому зафіксували температурний рекорд

Тепло як у травні: у Кропивницькому зафіксували температурний рекорд

Місто Кропивницький 11 квітня 2024 року
Місто Кропивницький 11 квітня 2024 року. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому 10 квітня працівники Центру гідрометеорології зафіксували температурний рекорд.

Середня добова температура повітря в Кропивницькому досягла +18,6°, максимальна – +27,3°, повідомили в обласному Центрі гідрометеорології. Це відповідає показникам третьої декади травня.

Попередні рекордні значення цього дня фіксували: середню добову температуру +16,9° у 2016 році та максимальну +24,3° у 2018 році. Період спостережень на Кіровоградщині триває з 1945 року.

Черговий температурний рекорд на Кіровоградщині: найтепліший березень та його наслідки
11 квітня термометр на розі вулиць Чорновола та Шевченка у Кропивницькому о 15:00 фіксує +30 градусів. Фото: Суспільне Кропивницький

Людство пережило найтепліший березень за всю історію спостережень, повідомила служба моніторингу зміни клімату Європейського Союзу. Як і всі попередні десять місяців, коли один за одним встановлювались нові температурні рекорди. Цей факт свідчить про стрімке потепління планети, яке несе за собою ряд серйозних наслідків, розповіла в етері Суспільне. Студія кліматологиня та завідувачка лабораторії Українського гідрометеорологічного інституту Світлана Краковська.

"Про глобальне потепління ми давно говоримо, для вчених це вже відомий факт. У нас теплішає і теплішає з прискоренням. Кількість парникових газів в атмосфері сягає рекордних значень за останні два мільйони років".

За останні 10 місяців глобальна температура перевищує норму на 1-1,5 градуса. Це суперечить Паризькій угоді, яку підписала й Україна, де країни зобов'язалися стримати потепління в межах двох градусів, а краще півтора, говорить Краковська.

Перегрівання планети, зокрема, призводить до збільшення випаровування води, як результат збільшення хмар та збільшення опадів – рясних дощів, злив, градів великого розміру.

"Те, що колись у нас спостерігалось раз на десять років, буде спостерігатись щороку. Те, що раз на 100 років — раз у 5-6 років", – говорить кліматологиня.

На початок