У кропивницькому Будинку художника майже через два роки після ракетного удару замінили вибиті вікна

У кропивницькому Будинку художника майже через два роки після ракетного удару замінили вибиті вікна

У кропивницькому Будинку художника замінили вікна
У кропивницькому Будинку художника замінили вікна, які вибило внаслідок ракетного удару. Facebook Андрія Хвороста

У кропивницькому Будинку художника замінили 18 вікон. Їх пошкодила російська армія в липні 2022 року.

Про це Суспільному розповів голова обласної спілки художників Андрій Хворост. З його слів, вікна вставили за підтримки американської організації Global Empowerment MissionАмериканська некомерційна організація "Global Empowerment Mission" (GEM), що надає допомогу українським біженцям та громадам, починаючи з другого дня російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. у партнерстві з фондом Говарда БаффетаАмериканський фонд Говарда Баффета заснований у 1999 році. Він працює над пом’якшенням конфліктів, підвищенням громадської безпеки та боротьбою з торгівлею людьми. В Україні фонд почав працювати з 2022 року.

"У вирішенні цього питання нам посприяла ексголова Кіровоградської ОВА Марія Чорна. Вона побувала у нашій майстерні, пізніше зателефонувала та сказала готувати документи. Відверто кажучи, я не сподівався, що з цього щось вийде. А потім був дзвінок від американського благодійного фонду. З грудня по лютий тривали наші перемовини. І ось за майже два роки після російських обстрілів нам вставили нові вікна. Скажімо так, на наступний рік ми вже не змогли б перезимувати з цією плівкою на вікнах, бо вона вже просто не витримала б".

28 липня 2022 російські війська завдали два ракетні удари по Кропивницькому. Влучили в ангари льотної академії, де, серед іншого, зберігали тренувальні літаки приватної авіакомпанії. Внаслідок вибухів загинули п'ятеро людей, 25 отримали травми. У п'ятиповерховому будинку та Будинку художників пошкодило вікна та балконні рами.

У кропивницькому Будинку художника замінили 18 вікон, які вибило внаслідок ракетного удару
Після російських обстрілів вікна у Будинку художника забили плівкою. Фото: Андрія Хвороста

Одне вікно у Будинку художника пошкодило внаслідок вибухів 23 липня. У 16 вікнах шибки побило 28 липня. Їх забили плівкою та фанерою. Гроші на матеріали збирали серед членів обласної спілки.

Після вибухів працівники відділу з надзвичайних ситуацій міської ради Кропивницької міської ради обстежили будівлю та склали акт про пошкодження. Андрій Хворост говорить, після цього з міської ради йому ніхто більше не телефонував.

З проханням замінити вибиті вікна, представники Будинку художника звертались у міську раду. Спершу в управління архітектури, звідти направили в управління культури та туризму. Далі – у Центр надання адміністративних послуг.

"У ЦНАПі нам відповіли, що вони працюють лише з фізичними особами, а ми є юридичними. Тож, нам порадили оформити заявку на відшкодування завданих збитків через ДІЮ".

Андрій Хворост також звертався в обласне управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури, розповіла Суспільному його начальниця Вікторія Кулікова. Однак жодного пакета документів він не надав. У Реєстрі пошкодженого та зруйнованого майна свій випадок не реєстрував. У зв'язку з цим фінансової допомоги на заміну вікон Будинку художника не надавали.

Директорка обласного департаменту культури Уляна Соколенко сказала Суспільному, що приміщення Будинку художника належить Національній спілці художників.

Андрій Хворост підтвердив, що його утримують за внески членів.

На початок