На Кіровоградщині навесні створять 87 гектарів нового лісу з дубів та сосен

На Кіровоградщині навесні створять 87 гектарів нового лісу з дубів та сосен

Навесні лісівники Кіровоградської області створять 87 гектарів нового лісу, висадивши 600 тисяч сіянців дубів та сосен. Крім того, досаджуватимуть дерева, які не прижилися.

17 з 87 гектарів нового лісу створять у Чорноліському лісгоспі, розповіла інженерка Олена Кирпа.

"Уже посадили понад десять гектарів. У нас господарство твердолистяне: головна порода – дуб звичайний. На супіщаних територіях, а це Крилівське лісництво у Світловодській громаді, використовуємо сосну звичайну".
На Кіровоградщині навесні створять 87 гектарів нового лісу
Висадка дубів працівниками Чорноліського лісгоспу. Фото: Суспільне Кропивницький

На конвеєрі з автоматизованого висіву насіння у Знам’янці вирощують сосну кримську, показала інженерка Чорноліського лісгоспу.

"Ми виростили 39 тисяч сіянців. Їх використають для створення новорічних дерев. Торік виростили 109 тисяч сіянців дуба звичайного".
На Кіровоградщині навесні створять 87 гектарів нового лісу
Конвеєр з автоматизованого висіву насіння. Фото: Суспільне Кропивницький

Суспільне побувало в лісовому урочищі "Боже" в Олександрійському районі, де на ділянці площею майже три гектари працівники Чорноліського лісгоспу висаджують однорічні дуби. Водій Олександр Гавриленко сказав, що до акції зі створення нового лісу долучається протягом 26 років.

"Це не передати словами, коли бачиш, як росте ліс, який ти особисто посадив. При посадці дерев головне, щоб коренева шийка була на два сантиметри глибше рівня землі. Для цього ми його й притоптуємо – щоб видавити повітря".

Дуби висаджують з пелетів, в яких сіянці виростили з жолудів, сказала інженерка.

"Він посіяний у спеціальні касети – по 40 комірок у кожній. Висота касети для дуба – 18 сантиметрів, чотири на чотири – площа, 300 грамів ґрунту туди поміщається. Ми його витягли з комірки – фактично вся його коренева система жива. Навіть цьогорічний пішов корінчик. Ми очікуємо, що це буде 100% приживлюваність".
На Кіровоградщині навесні створять 87 гектарів нового лісу
Дуби висаджують з пелетів, в яких сіянці виростили з жолудів. Фото: Суспільне Кропивницький

За сім років на цій території буде молодий ліс. Дерева ростимуть не менше ста років, розповів лісничий Андрій Богданець. Для висадки використовують мотобур.

"Раніше ми працювали мечем Колесова. Це трудовитратно, люди, попрацювавши день, втомлювались. Нові технології – мотобур. Він дуже полегшує роботу. Те, що висаджували за три дні, нині можемо висадити за день-півтора".
На Кіровоградщині навесні створять 87 гектарів нового лісу
Під час висадки сіянців використовують мотобур. Фото: Суспільне Кропивницький

На місці дерев, які не вижили цього року, висадять нові. Це, зі слів Олени Кирпи, називають доповненням лісів.

"Дворічний сіянець дуба звичайного, вирощений у лісовому розсаднику: відкривши кореневу систему, бачимо один великий центральний корінь. Коли він обрізаний і дуже мало є бокових коренів, це дуже знижує відсоток приживлюваності цієї рослини при пересадці. Процент його приживлюваності – 77%".

За даними інженерки, за сім годин в урочищі "Боже" висадили десять тисяч сіянців дубів.

На початок