Кропивницького бізнесмена Сергія Тарасова оголосили в розшук

Кропивницького бізнесмена Сергія Тарасова оголосили в розшук

Сергій Тарасов
Сергій Тарасов. Фото: Facebook Сергія Тарасова

Бізнесмена з Кропивницького Сергія Тарасова оголосили в розшук за чотирма статтями.

За інформацією з сайту міністерства внутрішніх прав, Сергій Тарасов переховується від органів досудового розслідування з 10 січня. Запобіжний захід до нього не застосовували.

Статті звинувачення:

  • Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки. Карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
  • Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою. Караються позбавленням волі на строк від семи до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
  • Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинене організованою групою або в особливо великому розмірі. Карається позбавленням волі на строк від восьми до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
  • Незаконне носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу. Караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Сергія Тарасова розшукує Служба безпеки України. Речниця Служби в регіоні Юлія Ткач сказала Суспільному, що дані досудового розслідування не коментуватимуть, поки триває слідство.

Хто такий Сергій Тарасов

Засновник та бенефіціар агрохолдингу "I&U Group", кандидат економічних наук Сергій Тарасов народився 19 листопада 1961 року.

Освіта:

2000 року закінчив Кіровоградський інститут сільськогосподарського машинобудування (нині — Центральноукраїнський національних технічний університет) за спеціальністю "Фінанси та кредит".

2005 року захистив дисертацію на тему "Соціалізація економіки".

Кар'єра:

1992 року заснував перше приватне підприємство "ТСД" із закупівлі та продажу сільгосппродукції.

З 1997 року — засновник та власник компанії "Агроспецсервіс", яка займалась гуртовою торгівлею зерновими;

1997-2007 роки — генеральний директор "Агроспецсервіс";

1998-2012 роки — власник приватного підприємства "Агроспецсервіс-СТ", яке займалось гуртовою торгівлею;

1999-2007 роки — заснував і очолив приватне підприємство "Агронафтосервіс СТ", яке займалося гуртовою закупівлею палива й перепродажем його господарствам, які платили врожаєм;

З 1999 року — засновник і власник приватної будівельної компанії "СТ-Сервіс";

З 2002 року — через процедуру банкрутства придбав "Капітанівський цукровий завод" та землі під вирощування цукрових буряків для розвитку цукрового бізнесу, ставши власником підприємства "Новомиргородський цукор";

З 2004 року — власник підприємства "Капітанівський хлібозавод" на Кіровоградщині;

З 2006 року — співвласник групи "Агрофірма Хлібодар";

З 2011 року — засновник та директор фермерського господарства "Агро Центр";

З 2018 року — власник компанії "Ай енд Ю Груп Юкрейн" — холдингової компанії, що об'єднує всі активи в агрохолдинг "I&U Group".

Нині відійшов від операційного управління та займається стратегією агрохолдингу.

Громадсько-політична діяльність:

2010-2015 роки — депутат Кіровоградської обласної ради VI скликання (за списками "Народної партії").

Сім'я:

Дружина — Тарасова Рената Юріївна, співвласниця бізнесу;

Син — Тарасов Олег Сергійович, народний депутат України IX скликання. Його обрали до парламенту за списком партії "Слуга народу". У своїй декларації за 2022 рік він вказав вісім мільйонів 571 тисячу 200 гривень, подарованих батьком. Окремо, після публікації декларації, він повідомив про ще 200 тисяч подарованих батьком гривень.

На початок