Колишнього командира корабля "Кіровоград" підозрюють у держзраді

Колишнього командира корабля "Кіровоград" підозрюють у держзраді

Колишнього командира корабля "Кіровоград" підозрюють у держзраді
Екскомандир корабля "Кіровоград". Фото: ДБР у Миколаївській області

Колишньому командиру корабля "Кіровоград" повідомили підозру у державній зраді. Він у 2014 році після захоплення російською армією Криму, перейшов на бік РФ.

За інформацією речниці територіального управління державного бюро розслідування у Миколаєві Ольги Проценко, після захоплення росіянами частини Криму та корабля "Кіровоград", капітан III рангу відмовився передислокуватись до Одеси та присягнув на вірність РФ.

Зрадивши присягу, він уклав контракт про проходження військової служби на посаді старшого помічника командира корабля "Саратов" у складі чорноморського флоту РФ. Надалі на посаді командира корабля.

Підозру оголосили за статтею 111 КК України частина перша — Державна зрада. Карається позбавленням волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

У 2016 році в Одесі середній-десантний корабель військово-морських сил "Кіровоград" перейменували на честь капітана I рангу Збройних сил України, командира 73-го морського центру спеціального призначення, учасника війни на Сході України Юрія Олефіренка.

Юрій Олефіренко загинув 16 січня 2015 року дорогою до госпіталю, внаслідок поранень, отриманих під час мінометного обстрілу в районі сіл Гранітне та Миколаївка Волноваського району Донецької області. Кинувся на захист, прикривши собою трьох бійців. Похований на Алеї Слави Рівнянського кладовища у Кропивницькому.

На початок