"Саджають у клітку та шукають господарів". У місті на Кіровоградщині спалахнув скандал через вилов безпритульних собак

"Саджають у клітку та шукають господарів". У місті на Кіровоградщині спалахнув скандал через вилов безпритульних собак

"Саджають у клітку та шукають господарів". У місті на Кіровоградщині спалахнув скандал через вилов безпритульних собак
Фото групи: Помічна. Колаж: Суспільне Кропивницький

У місті Помічна Новоукраїнського району Кіровоградської області спалахнув скандал через вилов безпритульних собак. У соцмережах розмістили фото, як комунальники з допомогою палиці садять тварин у клітку та відвозять на підприємство. Там їх тримають до тих пір, поки не знайдуть господарів. Такі методи вилову собак містяни називають жорстокими. Вважають, їх треба стерилізувати.

"Шкодую, що не викликала поліцію"

Як виловлюють у Помічній собак, вперше побачила місцева жителька Ірина, яка відмовилась називати своє прізвище. Говорить, це сталось напередодні. Побаченим була шокована. В цей час вона перебувала у магазині. Вийшла на вулицю, бо почула як скавчить тварина.

"Дивлюсь, собаку тягнуть по землі на повідку місцеві комунальники. Морда у неї була у крові. Один із чоловіків відповів мені, що вона його вкусила і почав показувати свій палець. Я підійшла до них ближче, мені сказали, щоб не заважала їм, бо це наказ місцевої влади. Я просто в це не повірила".

Щоб з'ясувати це питання, жінка пішла у міську раду, де працює голова громади Микола Антошик.

"Він сказав, що міськрада отримала скарги від місцевих жителів, що собаки нападають на людей. І тому їх почали виловлювати. Я попросила його вийти у центр міста та подивитись на ці методи, але він сказав, що у нього робота. Наразі я шкодую про єдине, що не викликала поліцію. Бо вважаю, що це дикість у нинішній час так поводитись з тваринами".

Помічнянка Ірина Чередніченко розповіла Суспільному, що дізналась про цю ситуацію від друзів. Жінка підтверджує, що безпритульні собаки у Помічній є, бо їх не стерилізують. Найближчий від міста притулок для тварин розташований в Новоукраїнці й він переповнений.

"Знаєте, у кожному будинку є свій собака, якого місцеві жителі постійно годують. Так от, дуже багато таких тварин у нашому місті просто безслідно зникли. Всі хочуть надати цій ситуації розголосу, і водночас бояться відкрито говорити на цю тему. Самі комунальники сказали, що виконували наказ мера. Але якби він звернувся до жителів громади з пропозицією зібрати гроші на стерилізацію тварин, щоб вони так не плодилися, я думаю, його підтримали б. Але боротися з безпритульними таким методом – це неправильно".

"Виловлюють собак, щоб знайти їм господаря"

Безпритульних собак у Помічній виловлюють, щоб знайти їм господарів, говорить міський голова Микола Антошик. З його слів, тварини бігають містом зграями та нападають на містян. Щоб створити для них притулок, за попередніми підрахунками, потрібно 400 тисяч гривень. Ці гроші необхідні для облаштування вольєрів, загородження, харчування, оплату працівників та ветеринарні послуги. Однак це рішення через повномасштабну війну не підтримують депутати.

"У зв'язку з цим міська рада вирішила, що безпритульних собак треба виловлювати та шукати їм власників. Для цього, з допомогою підприємців, виготовили металеві клітки. Комунальники спіймали трьох собак, для одного з них уже знайшли дім".

Облік безпритульних тварин у Помічнянській громаді не ведуть. Наразі у місті немає ні проєкту притулку, ні приміщення під нього. Однак, якщо знайдуться охочі його створити, готові знайти земельну ділянку на території комунального підприємства або муніципального центру контролю благоустрою, каже голова громади. Усі звинувачення у тому, що собак відловлюють, аби їх усипити, назвав нісенітницею. За інформацією Ірини, троє відловлених собак з Помічної поїдуть у Запоріжжя. Їх забирає тамтешня зооорганізація. Відвезуть тварин туди 23 лютого та шукатимуть тваринам господарів.

Покарання

Якщо господар вигулює тварин у заборонених місцях, вигулює собак небезпечної породи без намордників та повідків, не прибирає екскременти за свою твариною, крім спеціально відведених для вигулу місцях, на нього можуть накласти штраф від 170 до 340 гривень. Якщо порушення повторюється – до 510 гривень.

За знущання над твариною штраф від 3 400 до 8 500 гривень, або адміністративний арешт до 15 діб. Дозволили забирати тварину, якщо з нею жорстоко поводяться.

Якщо тварина загинула або людина поширювала заклики до насильства над тваринами – це порушення кримінального кодексу. Карається обмеженням волі від 1 до 3 років, або позбавлення волі на строк 2 до 3 з вилученням тварини. Ті самі дії у присутності неповнолітнього, від 3 до 5 років. Вбивство з особливою жорстокістю карається позбавленням волі від 5 до 8 років.

На початок