На відремонтованій дорозі у Кропивницькому утворились провалля. У міськраді пояснили причини

На відремонтованій дорозі у Кропивницькому утворились провалля. У міськраді пояснили причини

Доповнено
провалля на дорозі кроп
Провалля неподалік перехрестя вулиць Героїв України та Незалежності у Кропивницькому. Фото: Facebook Костянтина Адамчука

На відремонтованій дорозі на вулиці Героїв України у Кропивницькому утворились провалля. Відповідні фотографії кропивничани публікують у соціальних мережах. Чому дорожнє покриття просіло, пояснили у міській раді.

Під час брифінгу 8 лютого заступник міського голови Олександр Вергун розповів, що на ділянці, де просіло дорожнє покриття, 2023 року облаштували вирівнювальний шар асфальтобетону, а основний шар асфальту не уклали. Причина — не завершили реставрацію каналізаційного колектора, який перекачує стоки з мікрорайону на очисні станції.

"По цьому об’єкту виконали менше половини робіт. Всередині колектора встановлюють підсилювальні конструкції".

Проєкт реконструкції колектора не передбачав несанкціоновані врізки від підприємств і організацій, розташованих неподалік. Їх виявили у колекторі, коли розпочали його ремонтувати.

"Виявили не зовсім законні, з боку жителів та підприємств, дії, які призвели до підтікання. Стоки почали йти не туди, тому відбулися зсуви ґрунту, і проїжджа частина у певних ділянках просіла".

Зі слів заступника міського голови, підрядники у межах гарантій відновлять колектор і дорожнє покриття над ним.

"Безплатно, в рамках договору. І з дорожниками, і з будівельниками, які ремонтують колектор, є повне порозуміння".

Чому дорогу відремонтували раніше за колектор

Вирівнювальний шар асфальтобетону вирішили класти до закінчення ремонту колектора через затримки з транспортуванням необхідного для реконструкції обладнання, пояснив Олександр Вергун.

"Технологія, за якою виконують реставрацію колектора – німецька. Торік були певні проблеми з перетином кордону. Не пропускали наші вантажівки. Обладнання, яке закупив підрядник для ремонту колектора, понад місяць стояло на кордоні, тому ухвалили рішення почати ремонт дороги, щоб не затягувати ще і цей процес".

Основний шар асфальту, з його слів, вирішили укладати після ремонту колектора.

Ремонтувати дорогу почали у липні 2023 року. Ремонт півторакілометрового відрізка дороги на вулиці Героїв України — від вулиці Каденюка до вулиці Жадова — коштує 114,5 мільйонів гривень. Саме на цій ділянці й утворились провалля.

У січні Олександр Вергун казав, що ремонтні роботи не завершені, їх припинили через погодні умови. Він визнав, що у тих робіт, які встигли виконати, є недоліки — є ділянки з вибоїнами, де "посипався вирівнювальний шар асфальтобетону". Їх, сказав, виправлять.

На вулиці Героїв України підрядна комерційна організація на замовлення обласного управління капбудівництва виконує санацію каналізаційного колектора, який відводить стоки зі спальних мікрорайонів. Усіх власників магазинів і підприємств, чиї стоки відводились в цей колектор, завчасно попередили про ремонт і заглушили виходи їхніх труб, говорить директорка кропивницького водоканалу Валентина Давидчук. Натомість стоки вони мали відкачувати самостійно – асенізаційними машинами.

"Поряд прокладений колектор на поверхні, який тимчасово – до кінця ремонту – перекачує стоки мікрорайонів. Однак в одного підприємства, яке інтенсивно використовує воду у своїй діяльності, лопнула заглушена каналізаційна труба, яка перебуває на його ж балансі. Скільки часу вода йшла в землю – важко сказати. Але промила вона собі чималий шлях і наробила біди на дорозі", – сказала Валентина Давидчук.

На початок