Кіровоградщина отримала понад тисячу доз вакцини проти "Омікрону". Кого щепитимуть передусім

Кіровоградщина отримала понад тисячу доз вакцини проти "Омікрону". Кого щепитимуть передусім

Кіровоградська область отримала 1020 доз оновленої вакцини від Pfizer проти штаму коронавірусу "Омікрон". За рекомендаціями міністерства охорони здоров’я, вона призначена для щеплення дітей та дорослих з груп ризику, з ослабленим імунітетом чи супутніми захворюваннями.

Головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук розповіла Суспільному, що в Україні циркулює 14 штамів "Омікрону", на Кіровоградщині – вісім. З її слів, отримана вакцина – це гуманітарна допомога від дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Вона призначена для щеплень дорослих та дітей від 12 років, хто має дві дози від коронавірусу.

"За рекомендаціями міністерства охорони здоров’я, виділені пріоритетні групи, які повинні першочергово бути захищені від штамів "Омікрону" саме цією вакциною. Це люди, яким понад 60 років, дорослі з тяжкими супутніми захворюваннями, з онкологією, які мають ослаблений імунітет, це вагітні жінки, це підлітки та медпрацівники".

Вакцина — шестидозна, сказала фармацевтка Валентина Остапенко. У комплекті з вакциною, показала, є шприци та коробки для утилізації.

"Вакцина зберігається за температури 2-8 градусів тепла, у нас температурний режим – 5,7 градуса".
Кіровоградщина отримала понад тисячу доз вакцини проти "Омікрону"
Кіровоградщина отримала понад тисячу доз вакцини проти "Омікрону". Фото: Суспільне Кропивницький

За даними головної санлікарки, на Кіровоградщині 53% людей мають одне щеплення від коронавірусу, у Кропивницькому вакциновані 73%. Рівень захворюваності на коронавірус в регіоні, сказала, підвищується.

"Протягом двох останніх тижнів ми фіксували 200-250 нових лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби на території області. На жаль, цього тижня 80-річна жінка з Петрівської громади померла від ускладнень коронавірусу. Тому щеплення є актуальним".

Зі слів Надії Оперчук, вакцину розподілять між усіма пунктами профілактичних щеплень регіону.

На початок