У Кропивницькому на межі зриву опалювальний сезон

У Кропивницькому на межі зриву опалювальний сезон

У Кропивницькому на межі зриву опалювальний сезон
. Ігор Ніколаєв

723 мільйона гривень боргу має кропивницьке комунальне підприємство "Теплоенергетик". Через борги, опалювальний сезон у Кропивницькому на межі зриву – розповів Суспільному директор підприємства Олександр Чельник.

За користування централізованим опаленням містяни винні 106 мільйонів гривень. За минулий опалювальний сезон заборгували 21 мільйон гривень, за попередні роки – 85 мільйонів гривень, каже Олександр Чельник. “Попри повне відключення підприємства від електроенергії, ми виконуємо свою роботу з підготовки підприємства до опалювального сезону. Маємо стан підготовки 85%”.

Знеструмлені 22 котельні і теплоелектроцентраль з червня. Відтоді пристосовуються працювати в темряві – розповів майстер дільниці Олександр Жикалов. У майстерню складати інструменти після роботи працівники приходять з ліхтариками. “Проводимо ремонтні роботи на мережах, в камерах, а сюди приходять люди пообідати, помитися, а тут світла немає”.

Директор розповідає, кому скільки завинило підприємство. “Ми маємо майже 4 мільйони 200 тисяч гривень боргу перед енергопостачальною компанією і 1 мільйон 700 тисяч гривень перед ВАТ "Кіровоградобленерго". Враховуючи ці борги, нас було знеструмлено у червні місяці. Крім того ми маємо борг перед "Дніпро-Кіровоград" за послуги водопостачання і водовідведення – 2 мільйони 600 тисяч гривень. Також борг за розподіл газу 23 мільйони гривень”.

Каже: сукупна заборгованість перед НАК "Нафтогаз України" – 586 мільйонів гривень.

Держава підприємству винна, на відшкодування різниці в тарифах 48 мільйонів гривень.

Олександр Чельник розповідає, чому підприємство збиткове. “В цьому році ми увійдемо в опалювальний сезон з абонентами менше 20 тисяч. Для того, щоб розуміти чому підприємство отримує збитки, треба усвідомити, що всі виробничі потужності були розраховані на 100 тисяч абонентів”.

Щоб підприємство змогло розпочати опалювальний сезон, з міського бюджету виділять 45 мільйонів гривень, каже заступник міського голови Олександр Вергун. “Ці гроші підуть на погашення заборгованості з електропостачання, водопостачання, розподілу природного газу та з виплати заробітної плати працівникам”.

Розповідає, що планують зробити, щоб підприємство не працювало у збиток. “Буде здійснено перебудівництво діючих котелень. Потрібно просто замінити обладнання, котли. Треба 300 мільйонів гривень”.

Додає: розробку модернізації котелень розпочнуть в наступному році.

Що відомо

З 7 вересня упродовж 7 тижнів у виборчому марафоні “Місцеві” Суспільне на всіх платформах розповідає історії з усієї країни про проблеми, якими живуть люди в регіонах і як їх можна вирішувати на місцевому рівні, не чекаючи політичних рішень. Це медицина, інфраструктура, житлово-комунальне господарство, екологія, освіта, безпека, економіка.

Перший тиждень марафону присвячений медицині. Другий тиждень – інфраструктурі.

Де дивитися?

У вечірніх випусках новин UA:Перший, новинних радіоефірах, ефірах регіональних філій, соцмережах, сайті, а також ефірах оновленої “Суспільної студії” та програми “Ранок на Суспільному”.

На початок