У Кропивницькому вшанували пам'ять жертв Голодоморів

У Кропивницькому вшанували пам'ять жертв Голодоморів

Голодомор Кропивницький
Пам’ятний знак жертвам Голодоморів на меморіальному комплексі “Фортечні вали” у Кропивницькому. . Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому вшанували пам'ять жертв Голодоморів. До пам'ятного знаку "Жертвам Голодомору 1932-1933 років", що розташований на "Фортечних валах", поклали квіти та поставили лампадки.

На вшанування прийшли містяни, представники влади, студенти Донецького державного університету внутрішніх справ. Пам'ять людей, які померли під час Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946 -1947 років, присутні вшанували хвилиною мовчання.

Панахиду за загиблими відправив єпископ Кропивницький та Голованівський Марк.

У Кропивницькому вшанували пам'ять жертв Голодоморів
Панахиду за загиблими відправив єпископ Кропивницький та Голованівський Марк. Фото: Суспільне Кропивницький

Кропивничанка Олена Ніколаєва розповіла Суспільному, що під час Голодомору в її родині ніхто не загинув. Вона розповіла історію, яка трапилась в сім'ї її бабусі у селі Баштине колишнього Петрівського району (нині Олександрійський район) під час голоду 1946 року.

"У родині бабусі було п'ятеро дітей. Вона працювала на полі і знайшла там немовля. Його забрала собі. Бабуся вважала, що батьки цієї дитини або загинули, або не могли його прогодувати і підкинули на поле, коли були жнива. Бо знали, що його там знайдуть, заберуть та подбають. Так у неї зявилась шоста дитина – син".
У Кропивницькому вшанували пам'ять жертв Голодоморів
Кропивничанка Олена Ніколаєва. Фото: Суспільне Кропивницький

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932 - 1933 років і масових штучних голодів 1921 - 1923 і 1946 - 1947 років.

У 2006 році Законом України Голодомор 1932 - 1933 років визнаний геноцидом Українського народу. За різними підрахунками, демографічні втрати українців становлять від чотирьох до десяти мільйонів людей.

На початок