Підозрюваний у хабарництві голова райради з Кіровоградщини вийшов під заставу у майже 10 мільйонів

Підозрюваний у хабарництві голова райради з Кіровоградщини вийшов під заставу у майже 10 мільйонів

Підозрюваний у хабарництві голова райради з Кіровоградщини вийшов під заставу у майже 10 мільйонів
Руслан Цобенко (ліворуч) та Володимир Осієвський (праворуч). Фото: Facebook Руслана Цобенка та політичної партії "Слуга народу"

Підозрюваний у хабарництві голова Голованівської районної ради Кіровоградської області, начальник відділення по роботі з добровольчими формуваннями військової частини сил тероборони, підполковник Руслан Цобенко вийшов з-під варти, внісши дев’ять мільйонів 930 тисяч гривень застави. Про це йдеться в ухвалі Київського районного суду Одеси, де розглядали справу. Суспільне дослідило ухвалу.

За версією слідства, під час телефонної розмови та зустрічі підполковник запропонував Добровеличківському селищному голові Володимиру Осієвському заплатити один мільйон гривень за те, щоб він не змінював місце реєстрації окремих бригад тероборони на території селищної ради. Це дозволило б зберегти в місцевому бюджеті надходження податку на доходи фізичних осіб, який відраховують із зарплат військових. Саме Володимир Осієвський і написав заяву, яка стала підставою для розслідування.

Підозрюваного затримали 9 жовтня в Одесі під час отримання всієї суми. В суді йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 6 грудня з можливістю внесення застави дев’ять мільйонів 930 тисяч гривень.

Під час обрання запобіжного заходу Руслан Цобенко своєї провини не визнав, сказав, що мала місце провокація з боку заявника – Володимира Осієвського.

Під час другого засідання суд відсторонив підозрюваного від посади начальника відділення по роботі з добровольчими формуваннями до 20 листопада. Крім того, в ухвалі йдеться про те, що він не перебуває під вартою, тобто вніс заставу.

Згідно із частиною 4 статті 368 "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою", за якою військовому оголосили підозру, у разі доведення провини, йому загрожує 8-12 років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

На початок