Перейти до основного змісту
На випадок блекауту лікарні Кіровоградщини забезпечені генераторами

На випадок блекауту лікарні Кіровоградщини забезпечені генераторами

На випадок блекауту лікарні Кіровоградщини забезпечені генераторами
Лікарні на Кіровоградщині на випадок блекаутів мають генератори. Фото: ілюстративне Суспільне Кропивницький

У 41 стаціонарній лікарні Кіровоградської області на випадок знеструмлення мають 123 генератори. Вони зможуть дати їм автономність у випадку блекауту.

Про готовність лікарень області до зими в етері Українського Радіо Кропивницького розповів директор департаменту охорони здоров'я області Олег Рибальченко.

"У нас був час підготуватися. Всі стаціонарні лікарні області мають щонайменше один-два автономні джерела живлення. Один генератор забезпечує опалення, другий – постійне живлення відділень, які мають постійно працювати. Це – пологові, реанімаційні, хірургічні, операційні та приймальні відділення. Але б ми хотіли, щоб були оснащені й інші відділення. В кожній лікарні по декілька корпусів, вони всі відокремлені. Сказати, що всі ці корпуси приєднані до автономного живлення ,ми не можемо".

В деяких лікарнях генератори підключать до початку опалювального сезону.

Зі слів Олега Рибальченка, забезпечені генераторами також Центри первинної медико-санітарної допомоги. Частково — амбулаторії, в яких зберігають вакцину в холодильниках, оскільки мережа амбулаторій велика, але цього достатньо.

"Ми використовуємо у лікарнях не тільки високопотужні генератори, а й малопотужні, які можуть підключатися в окремих зонах, відділеннях, корпусах".

Для роботи високопотужних генераторів потрібен запас палива чи запаслися?

"Так, генератори високої потужності вже підключені та можуть працювати в автономному режимі понад три доби. Наша мета – понад сім діб. Нині продовжується робота з накопичення паливно-мастильних матеріалів для безперервної роботи. За це відповідатимуть керівники медзакладів. Це їх обов'язок. Вони можуть використовувати гроші ,які надходять щомісяці від національної служби здоров'я, але зрозуміло, що цього не вистачає, і в більшості випадків долучилися громади. Саме завдяки органам місцевого самоврядування лікарні були забезпечені додатковим пальним і подальше поновлення цього пального залежить від них".

За рахунок кого були придбані генератори?

"Нам надали генератори міжнародні донори. А от всі підключення відбувалися коштом самого закладу і громад".

На випадок повного знеструмлення кропивницьке відділення гемодіалізу може працювати автономно тиждень.

Топ дня
Вибір редакції
На початок