У дитячій обласній лікарні Кропивницького планують скоротити 60 працівників

У дитячій обласній лікарні Кропивницького планують скоротити 60 працівників

У дитячій обласній лікарні Кропивницького планують скоротити 60 працівників
. Суспільне: Кропивницький

У дитячій обласній лікарні Кропивницького планують скоротити 60 працівників. Про це розповів Суспільному керівник лікарні Василь Хорощак.

Уролог Михайло Ліщиновський в лікарні працює 43 роки. За рік проводить 350-370 операцій. Говорить – дізнався про скорочення працівників через нестачу грошей. “Основна спеціальність, який я присвятив практично все своє життя, це надання допомоги. Якщо підпадемо під скорочення, нових робочих місць нам ніхто не обіцяв”.

На фінансування лікарні до кінця року не вистачає 20 мільйонів гривень – розповідає її керівник. “Ми з Національною службою здоров’я України заключили вісім пакетів на суму 49 мільйонів. Цих коштів не вистачає. Все йде до того, що ми повинні скорочувати працівників. НСЗУ говорить – грошей немає і не буде”.

Додає, це приведе до того, що не зможуть надавати медичну допомогу в тому об’ємі, в якому надавали.

Як формували ціни на пакети медичних послуг, пояснює заступниця директора департаменту Національної служби здоров’я Олександра Машкевич. “Розраховувалася ціна договору на основі даних за 2018-2019 роки. Ми оцінювали потужність закладу і кількість послуг, які вони можуть надати пацієнтам, і з розрахунку цього була сформована ціна договору”.

Говорить, у закладу є можливість надавати платні послуги, які не входять у програму медичних гарантій, а також отримувати кошти від місцевих програм розвитку, місцевої влади.

Доплатити лікарні 20 мільйонів з обласного бюджету не можуть, бо грошей немає – розповів заступник директора облдепартаменту Олександр Скрипник. “Керівництво лікарні із командою повинні знаходити джерела наповнення свого бюджету. Щоб було не два джерела доходів – НСЗУ і обласний бюджет”.

Тарифи медпослуг, встановлених Національною службою здоров’я, не відповідають реальним розцінкам – каже Василь Хорощак. “За одного пацієнта, який прийшов на консультацію у поліклініку дитячої обласної лікарні, НСЗУ платить 49 гривень. Якщо порахувати аналізи, УЗІ, рентген, то це коштує в районі 600 гривень. 600 і 49”.

Додає – минулого місяця за платні послуги заробили 120 тисяч гривень, ця сума ситуацію не вирішує. Якщо гроші не знайдуть, з 1 листопада скоротять 60 працівників і 100 ліжко-місць.

Що відомо: З 1 квітня 2020 року, за другим етапом медичної реформи вторинної і третинної ланки, тобто, послуг, які надають лікарі-спеціалісти, більшість медичних послуг для українців стали безкоштовними, за них платить держава в особі національної служби здоров`я. Щоб отримати гроші від держави, медичний заклад мав відповідати вимогам, тобто довести державі, що може надавати послуги. Програма медичних гарантій містить 27 безкоштовних пакетів медичних послуг. На медичні послуги, які не входять до пакетів, лікарні мають право встановлювати тарифи. Платні медичні послуги пацієнт оплачує за власні гроші.

Читайте також

На початок