У Кіровоградській області подешевшала картопля нового врожаю: яка ціна та якість

У Кіровоградській області подешевшала картопля нового врожаю: яка ціна та якість

У Кіровоградській області подешевшала картопля нового врожаю: яка ціна та якість
Ціни на картоплю у Кіровоградській області. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області подешевшала картопля нового врожаю – на 2-3 гривні за кілограм у порівнянні з минулим роком. На ринках Кропивницького вартість кілограма картоплі – від 8 до 12 гривень. У супермакетах від 8 гривень 90 копійок до 12 гривень 90 копійок.

Віцепрезидент Української асоціації виробників картоплі Микола Гордійчук розповів Суспільному, зниженні ціни на картоплю нового врожаю — це загальноукраїнська тенденція. Картоплі українцям вистачить, проте вона дорожчатиме.

"Найбільше цьогоріч картопля вродила в Чернігівській, Київській, Львівській, Тернопільській та Волинській областях. Але в цьому році проблеми з якістю картоплі й зниження ціни, я думаю, тимчасове. Це пов’язано з великим обсягом картоплі, її немає куди складати на зберігання, багато фермерів її продають. Або продають картоплю низької якості, тому ціна закупівельна від фермерів може бути від 4 гривень 50 копійок до 5-6 гривень".

В області картоплю посадили на площі 41 тисяча гектарів. Це дані від керівниці департаменту агропромислового розвитку Валерії Фурманової. Це на півтори тисячі гектарів більше в порівнянні з минулим роком.

Говорить, господарства та населення вирощують картоплю переважно для себе. Промислове виробництво картоплі сільгосппідприємствами не розвинене в області. Сільгоспвиробники Кіровоградщини у цьому році посадили до 20 гектарів картоплі й планують її використовувати переважно для своїх потреб.

Каже, у структурі сільськогосподарських культур Кіровоградщини картопля займає 1% площ.

"Якщо це брати господарства населення, щороку вирощується приблизно 500 тисяч тонн. Цього, якщо розрахувати на одну особу жителів нашої області, достатньо на рік, ще й вистачить на реалізацію за межі області".

Студенти та викладачі аграрного коледжу на полі площею майже гектар, біля міста Бобринець вирощувати картоплю почали з початку повномасштабної війни, щоб забезпечувати себе та передавати військовим на фронт, говорить керівник аграрного коледжу Геннадій Пінковський. Врожайність порівнюючи з попереднім роком краща, картопля більша, але її менше у кущах. Середня врожайність близько 300 центнерів з гектара. Торік була в межах 200 центнерів.

За його словами, цьогорічний врожай такий, що картоплі вистачить і на допомогу, і на продаж. У залежності від сорту за кілограм просять від семи до восьми гривень. Почали збирати картоплю 11 вересня. Нині зібрали близько двох тонн картоплі. Планують завершити збирання врожаю наприкінці вересня — на початку жовтня. Очікують всього зібрати близько 30 тонн картоплі.

У Кіровоградській області подешевшала картопля нового врожаю
На полі біля міста Бобринець збирають картоплю студенти та викладачі аграрного коледжу. Фото: Суспільне Кропивницький

На одному з ринків в Кропивницького десятий рік продає картоплю Ольга Черевашко. Вирощує її на Кіровоградщині. Говорить, це сімейний бізнес. Цьогоріч врожай не гірший за минулорічний, але, каже, продають менше. Нині — три тонни щодня, торік на тонну більше.

У Кіровоградській області подешевшала картопля нового врожаю
Ціни на картоплю на ринку у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

Підприємниця Людмила Солдатова картоплю привозить з Черкаської області.

"Там багато вродило, беремо у людей вдома. Вартість у нас 9 – 10 гривень за кілограм. Цього року на ринку так само люди купують, як і торік. Велику машину, сім тонн за три дні продаємо".

За словами віцепрезидента Української асоціації виробників картоплі, в залежності від погодних умов, завершать збирати картоплю наприкінці жовтня – на початку листопада. Нині середня врожайність картоплі така, як і торік — від 27 до 35 тонн з гектара.

Врожай в Україні збирають на площі понад мільйон гектарів.

На початок