Ровесники незалежності України: кіборг Вадим Довгорук

Ровесники незалежності України: кіборг Вадим Довгорук

Ровесники незалежності України: кіборг Вадим Довгорук
. Суспільне: Кропивницький

Продовжуючи цикл сюжетів "Ровесники незалежності" до 29-ї річниці незалежності України, Суспільне: Кропивницький розказує історію спецпризначенця Вадима Довгорука.

Стати військовим Вадим Довгорук вирішив під час проходження строкової служби. У 18 років він з’явився у військомат за призовом, його направили до військ спецпризначення. Хлопця захопили стрибки з парашутом, навчання на полігонах, він вирішив лишитись у Збройних силах.

Вадим – один з тих захищав Донецький аеропорт.

"Перше поранення я отримав 3 вересня 2014-го року. Це було на території Донецького аеропорту, ми потрапили в засідку, отримав кульове поранення в плече. Була евакуація, шпиталь. Після лікування, у 2015-му, знову поїхав у зону антитерористичної операції".

Під час виходу з Дебальцевого у 2015-му, чоловік отримав поранення, втратив руку. Бронетранспортер, в якому був військовий, підбили. Він три доби пролежав на морозі. Вадима знайшли патрульні самоназваної Луганської народної республіки. Взяли в полон, а згодом обміняли через представників ОБСЄ.

За ті три доби, що він пролежав у полі, отримав сильне обмороження ніг. Лікарі призначили ампутацію.

Після лікування боєць вступив в університет здобувати освіту психолога. Власним прикладом хоче надихати інших.

Вадим проводить екскурсії у музеї 3-го полку спецпризначення. Показує зброю, яку ворог застосовував проти українських бійців на Донбасі. Нині це експонати музею.

Про незалежність України її ровесник говорить так: "Ми здобули незалежність для України вже досить давно. Але все так в історії складається, що завжди ми повинні воювати з агресором. І це той самий агресор, який проти нашої незалежності. Але ми її здобули, є незалежні, і будемо незалежні".

"Народився і люблю Україну, тут живу, і навіть коли часто питають, якби можна було поміняти щось в цьому житті, я б нічого не міняв, залишив так, як воно є".

На початок