Перейти до основного змісту
У Кропивницькому з’явився простір психологічної підтримки підлітків

У Кропивницькому з’явився простір психологічної підтримки підлітків

У Кропивницькому з’явився простір психологічної підтримки підлітків
Простір психоемоційного розвантаження у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому з’явився простір психологічної підтримки підлітків. Його створили троє дівчат, які опинились у скрутних життєвих ситуаціях. Співзасновниця простору Дарина Каретна розповіла Суспільному, вирішили допомагати іншим, особливо підліткам, які пережили домашнє насильство. До проєкту долучили психологів.

Простір емоційного і психологічного розвантаження для підлітків — це ініціатива трьох дівчат — 16-річних Вікторії і Дарини та 17-річної Зої.

Назвали простір “Фенікс”. Зі слів Дарини, мають складні життєві історії, згадувати про них не хочуть.

Засновниці — студентки Кропивницького ліцею сфери послуг і торгівлі. Простір відкрили на його базі. Щоб реалізувати ідею, взяли участь у проєкті “UPSHIFT” Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ. Отримали 50 тисяч гривень, розповіла Вікторія Середенко.

"Облаштовувати нам допомагали всі. Нам допомагала адміністрація нашого навчального закладу, громадська організація “Задзеркалля”.

Відвідувати простір можуть підлітки з 14 років. Каже, дорослим теж можна. З відвідувачами безкоштовно працюватимуть психологи.

"Ми співпрацюємо з організацією “Центр допомоги врятованим”, там є психологи. Тут будуть працювати дорослий психолог, і психолог, який буде боротися з гендерною нерівністю. Вони будуть нам проводити тренінги, а ми будемо викладати у своєму Інстаграмі анонси та ставити вікову категорію".

Перший тренінг, який організували — арттерапія. За допомогою кольорів учасники мали відчути кольори навколо та всередині себе, розповіла психологиня Інна Канівець.

"Арттерапія — це такий метод, інструменти якого нас оточують просто кругом — це і стільці, і малюнки, картини, машини, це абсолютно все. Дівчатка молодці. Тут панують кольори спокою, затишку, тепла, світла".

Простір психологічної підтримки — це й можливість для підлітків знайти друзів, вважає засновниця простору Зоя Геращенко.

"Зараз літо, хтось сидить вдома без можливості вийти. Може у когось немає друзів, може страждає від булінгу, від домашнього насилля, або просто йому немає з ким поговорити, пограти. А він сюди прийде та може найде собі друзів та разом вони будуть комунікувати, малювати та грати".

Тренінги планують проводити щотижня.

Топ дня

Вибір редакції

На початок