У Кропивницькому на базі ліцею сфери послуг і торгівлі працює соціальне ательє "KROP Стиль", яке надає послуги з ремонту одягупереселенцям та іншим людям, які потребують допомоги. Благодійна робота дала можливість отримати грант та оновити швейне обладнання в ліцеї. Про це в етері Українського Радіо Кропивницького розповіли координаторка проєкту Вікторія Алєксеєвець та представниця громадської організації "Турбота" Вікторія Талашкевич.
Гроші на нове обладнання допомогла отримати громадська організація "Турбота" у рамках гранту від громадської організації "Десяте квітня" та Агентства ООН у справах біженців в Україні, сказала Вікторія Талашкевич. Куплять розшивальну машину, три універсальні промислові машинки та два відпарювачі для роботи з одягом. Сума гранту – 179 тисяч гривень.
Швейне обладнання в ліцеї потребує оновлення, бо працювали на машинках радянського часу. "Ті машинки були енергозатратні та не відповідали сучасним вимогам шиття", – говорить координаторка проєкту.
На прикладі ліцею сфери послуг, хочуть показати іншим навчальним закладам, що є можливість отримати не тільки задоволення від соціальної роботи, допомоги людям, але й отримати гроші на обладнання, каже Вікторія Талашкевич.
За її словами, наприкінці роботи проєкту, у грудні, планують розповісти про результати: що це дало ліцею, відвідувачам та учням: "Аби інші навчальні заклади з усієї України копіювали наш досвід".
Вікторія Алєксеєвець вважає, такі грантові проєкти допомагають у розвитку ліцею. "Завдяки їм ми можемо оновлювати обладнання, тому що учні повинні навчатися на новому, сучасному обладнані. Ми таким чином допомагаємо і державі – виховуємо високоякісних фахівців".
До вторгнення Росії ліцей надавав послуги соціального ательє та соціальної перукарні, каже Вікторія Алєксеєвець. "З початком повномасштабної війни вирішили допомагати тим чим можемо завдяки нашим професіям, вмінням та навичкам".
Говорить, працюють в ательє як майстри закладу, так і учні. "Ми розвиваємо серед них молодіжне волонтерство, також залучаємо переселенців, навчаємо їх за спеціальністю".
Соціальне ательє працює понад рік
В ательє роблять ремонт одягу будь-якої складності, переважно клієнти звертаються з проханням вставити застібки, підшити чи зменшити одяг, каже координатора проєкту: "Більшість людей беруть одяг в гуманітарних центрах і хочуть його під себе підлаштувати".
За час роботи звернулися понад 600 людей. Їм надали понад півтори тисячі послуг.
У липні та серпні соціальне ательє працюватиме у понеділок, середу та п'ятницю — з 9 до 11 години за адресою вулиця Гоголя, 79, перший поверх. Під час навчального року працювали з 14:00 до 16:00 години.
Соціальна перукарня у ліцеї працює у середу та п’ятницю з 10:00 до 14:00 години.
Записатися до майстрів можна за телефоном 0952072742.