У шести громадах Кіровоградщини розпочався проєкт Єдиного державного реєстру адрес

У шести громадах Кіровоградщини розпочався проєкт Єдиного державного реєстру адрес

У шести громадах Кіровоградщини розпочався проєкт Єдиного державного реєстру адрес
Новоукраїнська громада бере участь в проєкті "Пілот 2.0". Фото: Facebook Новоукраїнська міська рада

Шість громад Кіровоградської області беруть участь у пілотному проєкті Єдиного державного реєстру адрес “Пілот 2.0”. В адресному реєстрі зберуть повну правильну інформацію про наявні адреси в Україні. Проєкт стартує в Кропивницькій, Благовіщенській, Дмитрівській, Олександрівській, Онуфріївській та Новоукраїнській громадах. В Україні таких громад сто. Детальніше про те, чим за своєю суттю є реєстр і як його впроваджуватимуть, Суспільному розповів представник Новоукраїнської громади – начальник відділу містобудування й архітектури Новоукраїнської міської ради Анатолій Коробов.

Проєкт реалізують два Міністерства – розвитку громад і територій та цифрової трансформації. Також залучають міжнародних донорів-партнерів.

Адресний реєстр можна порівняти з земельним кадастром, який існує в Україні з 2013 року, говорить Анатолій Коробов.

"Тільки тепер це стосуватиметься не земельних ділянок, а об’єктів нерухомості (будинків і квартир – ред.). Вони будуть не просто в списку, а матимуть прив’язку до координат на місцевості. Накопичиться електронна база, і з часом всі процеси проходитимуть лише з тією нерухомістю, яку внесли в реєстр".

Єдина база допоможе уникнути накладок, неточностей і суперечностей в інформації. Це стосується реєстрації права власності, нарахування субсидій й інших виплат, формування державних реєстрів – виборців, судових рішень, пошкодженого та знищеного майна.

"В Україні є шість баз для служб, які користуються адресами. Це НАІС"Національні інформаційні системи" — це державне підприємство, яке обслуговує державні реєстри: підприємців, речових прав на нерухоме майно та інші, пошта та інші. У всіх цих базах зараз різна інформація. Її хочуть систематизувати. Так буде легше й швидше працювати різним службам. Якщо існує єдина електронна база, то коли ти вносиш щось одне, решта даних, якщо їх попередньо внесли по іншому процесу, теж підтягуються. Наприклад, усі дані про об’єкт нерухомості й земельні ділянки завантажаться за один клік", – каже архітектор.

Упродовж шести тижнів громади навчатимуть, щоб потім вони могли допомагати іншим громадам, які розташовані поруч і в майбутньому також впроваджуватимуть цю систему.

"Для впровадження реєстру потрібна потужніша техніка і спеціальне програмне забезпечення, – говорить Анатолій Коробов. – Але головне – це те, що для реєстру потрібні електронні дані, які ув’язуються з координатами на просторі. Їх можна зробити під час сучасного геодезичного знімання. А воно коштує значних грошей. У містах такі матеріали є. У селах вони в паперовому вигляді. У нашій громаді ми поки що взяли один об’єкт – місто Новоукраїнка – і на його основі проводитимемо практичну роботу".

На початок