У центрі Кропивницького містян безкоштовно тестували на ВІЛ

У центрі Кропивницького містян безкоштовно тестували на ВІЛ

У центрі Кропивницького містян безкоштовно тестували на ВІЛ
Акцію влаштували 17 травня в центрі Кропивницького. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому охочих безкоштовно тестували на вірус імунодефіциту людини. Акцію організували працівники благодійної організації "100% життя. Кропивницький" в рамках проєкту HealthLink: "Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ" до Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу, який відзначають щороку у третю неділю травня. Суспільне розповість, скількох протестували і які результати.

Про акцію

Швидкі тести на ВІЛ кропивничанам робили у центрі Кропивницького. Тести, зі слів співорганізаторки акції Катерини Тимошенко, безболісні, результат відомий за 10-15 хвилин: "Влаштували акцію, щоб привернути увагу містян до важливості тестування на ВІЛ".

Перевіритися на ВІЛ-інфекцію можна було двома видами швидких тестів – взявши кров з пальця чи слину з рота.

Тестування конфіденційне і безкоштовне, сказала Катерина Тимошенко. Тестування можна пройти вдома, замовивши сейф-бокс з комплектом орального слинного тесту: "Взяти комплекти для тестування можна на вулиці Преображенська, 2, шостий поверх, 614 кабінет. Можна отримати цей сейф-бокс для себе, для партнера".

Кропивничанка Альона Проценко взяла участь в акції. Сказала, що працює у соціальній сфері, тому слідкує за станом свого здоров’я: "Можу озвучити свої результати: я робила оральний тест і тест по крові. Обидва показали негативний результат".

За інформацією Катерини Тимошенко, за дві години протестувалися 58 містян. Результати в усіх негативні.

Про ВІЛ на Кіровоградщині

За даними завідувачки поліклініки обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олени Хомяк. Нині в Кіровоградській області на обліку перебуває 3508 людей з вірусом імунодефіциту людини.

ВІЛ – це інфекційне захворювання, яке потребує пожиттєвого лікування, розповіла завідувачка поліклініки центру: "Вірус руйнує імунну систему людини. Тому протягом певного часу після того, як відбулося зараження, людина не може опиратися інфекціям вірусами або бактеріям ВІЛ-інфекція передається статевим шляхом, передається через кров і від матері до дитини".

Протягом січня-березня 2023 року, за словами Олени Хомяк, померли 30 жителів регіону з ВІЛ-інфекцією: "У Кіровоградській області 2022 року померли 89 людей з ВІЛ, 2021 року – 104 людини".

На початок