У шести школах Кіровоградщини розпочався моніторинг освітніх втрат учнів. Це загальнодержавне дослідження, розповіла Суспільному начальниця управління Державної служби якості освіти в області Лілія Синчук. З її слів, роблять це, щоб побачити як війна, дистанційне навчання, повітряні тривоги, відключення електроенергії вплинули на якість освіти. В Україні учасниками дослідження освітніх втрат є 300 шкіл – це більше 15 тисяч учнів. Суспільне розповість, як відбувається перевірка.
Восьмикласники знам’янського ліцею виконували завдання з математики – онлайн-тести з алгебри та геометрії у три етапи по півгодини кожен. Це загальнодержавне моніторингове дослідження якості освіти у школах в умовах воєнного стану.
"Було дев'ять завдань на різні теми. Це рівняння, задачі, вирази на рівняння. Зі всіма я справився впевнено", – сказав восьмикласник Данило Верьовкін.
"Спочатку було трохи складно, потім увійшли у темп дистанційного навчання. Коли почалася війна, було важко психологічно. Хотілося б ходити до школи, щоб більше спілкування з друзями, – розповіла восьмикласниця Софія Дронова.
Зі слів Лілії Синчук, тестування вивчають рівень знань учнів 6 та 8 класів по всій Україні. Це – всеукраїнське дослідження ініційоване міністерством освіти.
"Третій рік ми перебуваємо на дистанційному навчанні і відповідно маємо освітні втрати, тим паче під час війни ми пережили багато блекаутів. Наша мета через дослідження знайти ці освітні втрати і визначити з чим потрібно працювати, які заходи потрібно вжити задля того, щоб підняти якість освіти на той рівень, якого вимагають освітні стандарти".
За інформацією директорки школи Світлани Брикової, участь у дослідженнях у цьому ліцеї беруть 48 учнів: "У нас до тестування долучились 24 дитини, із них 23 у школі і один учень з-за кордону".
Тестування відбувається на платформі "Всеукраїнська школа онлайн". З 15 по 17 травня учнів тестують з математики. З 23 по 25 травня – української мови.
"По Україні, відповідно до вибірки, до цього моніторингового дослідження увійшли 300 шкіл, шість з них – з Кіровоградщини", – говорить Лілія Синчук.
З її слів, війна, дистанційне навчання, повітряні тривоги, навчання у сховищах, відключення електроенергії, інтернету та зв’язку вплинули на якість освіти.
"З початку російського вторгнення вторгнення в Україну, протягом березня-квітня ми працювали дистанційно. З травня перейшли на змішану форму. Поступово, починаючи від 20 відсотків, а на сьогодні середній показник по громаді 61%, почали навчатись офлайн", – каже начальниця відділу освіти Знам’янської міськради Людмила Клименко.
Моніторинг знань школярів триватиме впродовж трьох років, сказала Лілія Синчук. Тестуватимуть учнів наприкінці навчального року.