У Кропивницькому на виставку-огляд собак приїхали понад 300 учасників з різних міст України. Про це Суспільному розповіла керівниця Кіровоградського обласного клубу “Еліта Кінологія”, організаторка виставки Вікторія Вічирко.
На виставку позмагатися між собою приїхали учасники з Тернополя, Львова, Запоріжжя, Харкова, Херсона, Слов’янська, Краматорська, Рубіжного, Одеси та інших міст України, говорить Вікторія Вічирко. Не приїхали тільки з Херсону. "Вони збиралися, зібрали автобус людей, але не змогли виїхати через комендантську годину".
Виставка існує багато років і має назву "Кубок княжого двору", на честь іподрому. Востаннє таку виставку проводили у вересні 2021 року. "Собаківництво — це племінне тваринництво, тому нам треба бачити найкращих тварин. Власникам потрібно їх тренувати, а собакам потрібно рухатися далі й отримувати племінні оцінки".
На виставку приїхали тварини різних порід віком від трьох місяців і до 13 років. Вони змагатимуться в різних категоріях та будуть нагороджуватися окремо. Цьогоріч приїхали багато рідкісних порід: афганська борза, великий вандейський грифон, ріджбек.
Оцінити собак приїхали експерти з Києва. Вони дивляться анатомію собаки, красу, рухи.
За словами Вікторії Вічирко, кінологи, дресувальники, власники тварин та розплідників змагалися не за титули та медалі, а за свою працю. "Вони хочуть показати що вони вирости, що вклали в цю тварину".
Під час виставки збирали гроші для третього полку спецпризначення. "Нашим хлопцям потрібен дрон. Він коштує 270 тисяч гривень. Ми вирішили таким чином допомогти ЗСУ. Коні катали дітей і дорослих. Ми скрізь розставили скриньки для збору. Люди донатять".
Суддя змагань Світлана Шакірова говорить, під час оцінювання собак перш за все звертає увагу на зовнішній вигляд тварини. "Дивлюсь на зріст, вагу, прикус, взагалі на екстер'єр, дивимося чи готова собака себе показувати".
Є стандарт породи й собака повинна йому відповідати. "Сьогодні тут є молоді собаки, вони пройшли карантин і війну, досягли дітородного віку, але без допуску їх не можна пустити у розведення. Це робиться для того, щоб у цуценят був відповідний стандарт", – розповіла суддя змагань. Після виставки собаки отримують оцінку, найкращі — титул.
Тетяна Федорченко приїхала з Одеси з білою швейцарською вівчаркою на прізвисько Кімба. Йому 2,5 роки. Це його трете змагання.
"Спочатку не було виставок у зв’язку з коронавірусом, потім з повномасштабним вторгненням, а собаки швидко ростуть. Хотілося показати, що може твоя собака, як буде себе поводити у конкуренції".
Жінка говорить, займатися з собакою потрібно з самого дитинства і до тих пір, допоки хочеш продовжувати виставкову кар’єру.
Розведенням швейцарських вівчарок займається сім років. Має ще двох швейцарських вівчарок — чемпіонів України та учасників багатьох виставок. Розповіла про особливість породи.
"Вони походять від німецьких вівчарок. Раніше коли у цієї породи народжувалися білі цуценята — їх відбраковували. У 60 роках минулого століття в Швейцарії вирішили зареєструвати білих цуценят, як окрему породу. Інколи трапляються випадки, коли у деяких тварин народжуються дітки з жовтуватою шерстю, це прояви предків".
В порівнянні з німецькою вівчаркою швейцарська більш м'яка, доброзичлива та сімейна. "Її звісно можна надресувати на захист та охорону. Є білі собаки котрі й в поліції служать," – розповіла господарка вівчарки.
Тетяна Федорченко вважає, будь-яка людина може виростити та виховати собаку чемпіона. Головне любов до собак та бажання.
Під час виставки можна було подивитися на конкурси собачих костюмів, собачих талантів та конкурси племінних пар.