Понад 100 тисяч доларів для кожної громади. Шість громад Кіровоградщини працюватимуть з Програмою DOBRE

Понад 100 тисяч доларів для кожної громади. Шість громад Кіровоградщини працюватимуть з Програмою DOBRE

Понад 100 тисяч доларів для кожної громади. Шість громад Кіровоградщини працюватимуть з Програмою DOBRE
Керівник Програми USAID DOBRE Брайан Кемпл та начальник ОВА Андрій Райкович підписують меморандум про співпрацю. Фото: Програма DOBRE

У Кіровоградській області Програма USAID DOBRE, яка реалізує проєкти з розвитку громад в Україні коштом Агентства США з міжнародного розвитку, продовжить співпрацювати з шістьма громадами. На фінансування проєктів виділили понад 100 тисяч доларів для кожної. Про це в етері Українського Радіо Кропивницького розповіли керівник Програми USAID DOBRE Брайан Кемпл та заступник керівника Максим Бурдавіцин.

Новоукраїнська, Компаніївська, Помічнянська та Новопразька громади мають досвід співпраці з програмою, Приютівська та Знам'янська долучилися цього року. Представники програми підписали меморандум про співпрацю до 2025 року з обласною військовою адміністрацією та обласною радою 10 травня. Куди спрямувати гроші, вирішують у громаді.

За словами Брайана Кемпла, закінчити роботу програми планували у вересні 2022 року. Але після повномасштабного вторгнення Росії цілі проєктів з розвитку громад доповнили допомогою у задоволенні нагальних потреб. Планують надавати гуманітарну допомогу переселенцям та релокованому бізнесу, відновлювати зруйновану інфраструктуру. Раніше працювали на основі співфінансування: 70% грошей надавала програма, 30% — громади. "В умовах війни ми готові на 100% фінансувати проєкти", – сказав Брайан Кемпл.

Надання гуманітарної допомоги планують закінчити до кінця 2023 року і далі будуть займатися лише розвитком територій.

Програма USAID DOBRE працює в Кіровоградській області з 2016 року. За цей час реалізували 50 проєктів на загальну суму понад 1,2 мільйона доларів.

До прикладу, у Маловисківській громаді вдосконалили послуги водопостачання, розповів Максим Бурдавіцин. Вартість проєкту – понад півтора мільйона гривень."Це була заміна насосного обладнання на свердловинах і встановлення станцій автоматичного управління цими свердловинами та обладнанням. Заміна дала можливість заощадити гроші громади. Зекономили від 30 до 50 відсотків електроенергії на водопостачання".

На початок