Провину визнала. У Кропивницькому оголосили вирок обвинувачуваній у виправдовуванні агресії РФ

Провину визнала. У Кропивницькому оголосили вирок обвинувачуваній у виправдовуванні агресії РФ

Провину визнала. У Кропивницькому оголосили вирок обвинувачуваній у виправдовуванні агресії РФ
. Фото: Суспільне Кропивницький

У Ленінському районному суді Кропивницького оголосили вирок обвинувачуваній у виправдовуванні російської агресії 65-річній переселенці з Донецької області. За інформацією прокурора Володимира Лещенка, жінка розповсюджувала публікації на підтримку російських військових у забороненій в Україні соціальній мережі. Суспільне дізнавалось, яке рішення ухвалив суд.

Жінка просила не називати її прізвища та не показувати обличчя.

Прокурор Володимир Лещенко розповів про публікації, які робила обвинувачена у травні, червні та листопаді 2022 року: "На власному акаунті в "Однокласниках" поширила публікацію з назвою: "Друзі, будь ласка, розповсюдьте по всій країні, нехай люди знають своїх героїв в обличчя". Крім того поширила зображення з текстом, який починається словами: "Бандерівське жало вразило наших братів". В тексті, згідно висновку спеціаліста, містяться висловлювання, спрямовані на виправдовування збройної агресії РФ проти України".

Провину жінка визнала: "Я помилилась. Не знаю, як це вийшло. Я визнаю свою провину. Я все видалила, більше цього не повториться. Я не думала, що це кудись піде, не розуміла, що це Росія".

Визнання провини, сприяння під час слідства і сприяння розкриттю злочину стало підставою для укладання угоди про визнання винуватості між прокурором та підозрюваною, пояснила суддя Світлана Льон: "Згідно даної угоди, учасники кримінального провадження погодили призначення покарання у вигляді трьох років позбавлення волі без конфіскації майна, встановивши іспитовий строк, визначений судом".

Відповідно до статті 75 Кримінального кодексу України "Звільнення від відбування покарання з випробуванням", суд звільнив обвинувачену від відбуття призначеного покарання з дворічним випробувальним терміном.

Обвинувачена сказала, що рішення суду не оскаржуватиме. Зі слів прокурора, вироком задоволений, підстав для оскарження не бачить: "Взагалі, передбачено покарання до п’яти років позбавлення волі. Ми виходимо безпосереднього з обставин справи, а також обвинуваченого. В даному випадку це особа похилого віку, яка визнала вину".

Володимир Лещенко розповів, що у разі повторного порушення закону жінці загрожуватиме позбавлення волі.

Читайте також

  • У Кропивницькому судять киянку, яку підозрюють у продажі гуманітарної допомоги
  • Обстріл РФ аеродрому "Канатове": екскомандиру Червінському обрали запобіжний захід
  • У Кропивницькому військового підозрюють у продажі гвинтівки та набоїв
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок