Нещасні випадки на виробництві. На Кіровоградщині з початку року на роботі загинуло двоє людей

Нещасні випадки на виробництві. На Кіровоградщині з початку року на роботі загинуло двоє людей

Нещасні випадки на виробництві. На Кіровоградщині з початку року на роботі загинуло двоє людей
. Ілюстративне фото: Уніан

За перший квартал 2023 року на підприємствах Кіровоградщини сталося 14 випадків, під час яких травмувалися 15 працівників. Двоє з них – померли. Це інформація від Миколи Шамшура – заступника начальника Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці. Суспільне дізнавалось, що має робити роботодавець, якщо на роботі стався нещасний випадок.

28 квітня – Всесвітній день охорони праці.

З початку року в області на роботі загинуло двоє людей

У Кіровоградській області з початку року на роботі загинуло двоє людей. Один із випадків стався на підприємстві водопровідно-каналізаційного господарства, говорить Микола Шамшур. Під час опускання в машинне відділення відра з бетоном оператор очисних споруд втратив рівновагу та впав з висоти 5 метрів. Його колеги викликали "швидку" медичну допомогу, чоловіка доправили у лікарню. Однак через численні травми 26 січня він помер.

Другий випадок стався на сільськогосподарському підприємстві. Працівник виконував роботу по переміщенню зерна зі складу №3 до складу №17 за допомогою транспортерів. Об 11:00 годині дня зерно перестало поступати до складу №17. З'ясовуючи в чому проблема, майстер виробничої дільниці виявив тіло чоловіка між транспортерною стрічкоюДеталь конвеєра, що виконує функцію транспортування вантажу, а також функцію тягового приводу. та натяжним барабаном з травмами, несумісними з життям.

Зі слів Миколи Шамшура, у Кіровоградській області найбільш травмонебезпечні галузі це: сільське господарство, будівельна та металургійна промисловості, енергетика, підприємства та об'єкти водопровідно-каналізаційного господарства.

"Люди травмуються під час дорожніх аварій, під час пересування або падіння з висоти, через предмети та деталі обладнання, машини, в тому числі ті, що обертаються чи розлітаються. Через ураження електричним струмом".

Хто і яку несе відповідальність за смерть на виробництві

У разі отримання інформації про травматичний чи смертельний випадок, що стався на робочому місці, роботодавець зобов’язаний протягом однієї доби повідомити про це територіальне управління Держпраці. Так само мають вчинити і працівники медичних закладів, куди госпіталізовують пацієнта. Після цього цю справу розслідують. Комісія, яку створили на підприємстві, протягом п'яти днів. Спеціальна комісія, до якої входять представники Міжрегіонального управління Держпраці – 15 днів

На сьогодні у Кіровоградській області триває 22 спеціальні розслідування нещасних випадків, у тому числі – 12 зі смертельними наслідками.

За порушення законів про охорону праці, правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, на вибухонебезпечних підприємствах або у цехах, що спричинили смерть працівника чи інші тяжкі наслідки передбачена кримінальна відповідальність.

Це – виправні роботи на строк від двох років, обмеження волі до 5 років та позбавлення волі на строк від 2 до 10 років залежно від статті Кримінального кодексу України (271-273).

Зі слів Миколи Шамшура, на період дії воєнного стану в Україні наклали мораторій на планові та позапланові перевірки підприємств.

Що відомо

  • У Кіровоградській області протягом 2022 року на робочому місці стався 61 нещасний випадок, під час яких травмувалися 75 працівників, з них 13 загинули. У тому числі 18 людей травмувалися внаслідок російського вторгнення в Україну, шестеро – загинули.
  • 28 вересня 2022 року у Кропивницькому, працюючи на перехресті вулиць Чміленка і Карабінерна, помер 59-річний слюсар комунального підприємства "Теплоенергетик".
  • У вересні 2022 року у селі Захарівка Новоукраїнського району Кіровоградської області під час роботи загинув будівельник. на базі відпочинку "Скіфія" у Захарівці будівельники робили каналізацію на триметровій глибині. Стався зсув ґрунту, внаслідок якого чоловіка 1974 року народження засипало землею.
  • 30 березня 2021 року у Долинській загинув директор підприємства "Українське біоджерело". Чоловік ремонтував навантажувач. Він визирнув з кабіни навантажувача через отвір, де не було скла, через необережність натиснув на важіль управління гідравліки стріли та отримав травми, несумісні з життям.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок